Pięciornik sadzonki do ogrodu

Pięciornik sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki Pięciornik cena producenta. Cieszy nas coraz większe zainteresowanie Polaków tym gatunkiem. Pięciornik krzewiasty (potentila fruticosa) to   wdzięczna roślina ogrodowa – kwitnie obficie i długo, a przy tym nie jest wymagająca w pielęgnacji. Co oferuje nasz sklep? Pięciornik sadzonka występuje tutaj w dwóch odmianach: abbotswood oraz kobolt. Obie odnajdą swoje miejsce w każdym polskim ogrodzie!

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Pięciornik krzewiasty...

Pięciornik krzewiasty 'Abbotswood'

Potentila fruticosa 'Abbotswood'
12,00 zł Cena
Pięciornik krzewiasty 'Kobold'

Pięciornik krzewiasty 'Kobold'

Potentila fruticosa 'Kobold'
12,00 zł CenaPięciornik cena sadzonki

Przygotowaliśmy dla Państwa okazję cenową, która pozwoli niedrogo i uroczo upiększyć ogrody, parki, ogródki działkowe, zielone strefy rekreacji, gastronomii i wie innych! Sadzonki pięciornik krzewiasty dostępne są za 12 zł w obu odmianach. Za każdy zakup nasz sklep dolicza Państwu punkty lojalnościowe, które następnie można wymieniać na atrakcyjne rabaty cenowe. Zachęcamy do zakupów – każdy koszyk o wartości większej od 300 zł otrzymuje od nas darmową dostawę na terenie całej Polski!

Sadzonki Pięciornik cena producenta

To krzew liściasty, który jest dość odporny na mróz, więc świetnie radzi sobie w naszej strefie klimatycznej. Pięciornik krzewiasty (sadzonki) można z powodzeniem umiejscowić na słońcu lub w lekkim cieniu. Roślina nie ma wysokich wymagań, poradzi sobie nawet w okresach przejściowej suszy. Trzeba jednak wiedzieć, że najpiękniejszy kwiatostan uzyskamy, kładąc sadzonki pięciornika do ziemi gliniasto-piaszczystej, lekko wilgotnej, o odczynie lekko kwaśnym. Pięciornik krzewiasty sadzonka kwitnie od maja do wczesnej jesieni. Oprócz przycinania, nie wymaga on wymagającej pielęgnacji. W naszym sklepie dostępne są: sadzonka pięciornik abbotswood, której kwiaty kwitną na biało, oraz pięciornik żółty o nazwie kobolt. 

Pięciornik sadzonki od szkółki

Jak większość krzewów liściastych, pięciornik sadzić należy w kwietniu lub maju, albo w okolicach końca sierpnia. Roślina ta średnio osiąga do 120 cm, więc trzeba wybrać dla niej odpowiednie miejsce. Ze względu na gęste i drobne kwiatki, pięciornik krzewiasty sadzonka najlepiej komponuje się z innymi kwitnącymi krzewami i bylinami. Pięknie przystroi on rabatę czy skalniak, a w niektórych przypadkach świetnie sprawdzi się jako niski żywopłot.

Kiedy przycinać pięciornik?

Warto wiedzieć, że roślina ta kwitnie na pędach tegorocznych. Przycinane wiosną pędy pięciornika będą kwitnąć  nieco później i dłużej, ale same kwiaty będą mniej obfite. Jeśli jednak wybierać odpowiedni moment na przycięcie, to kwiecień i maj będą do tego najlepsze.