Aster sadzonki do ogrodu

Aster sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki Aster cena producenta. Astry to kwiaty naturalnie spotykane w polskim krajobrazie, na całym świecie jest ich ponad 600 gatunków! Nasza ulubiona sadzonka – aster alpejski (aster alpinus) – dostępny jest w 3 kolorystycznych odmianach. Bylina ta z wielkim powodzeniem przyjęła się w przydomowych ogrodach i ogródkach działkowych, gdzie stanowi barwną część wielu rabat, skalniaków, a także wspaniałych kompozycji tarasowych. Astry alpejskie sadzonki są ponadto mało uciążliwe w pielęgnacji i tworzą urocze zestawienia kolorystyczne z innymi bylinami oraz krzewami.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Aster alpejski 'Albus'

Aster alpejski 'Albus'

Aster alpinus 'Albus'
6,50 zł Cena
Aster alpejski 'Goliath'

Aster alpejski 'Goliath'

Aster alpinus 'Goliath'
6,50 zł Cena
Aster alpejski 'Happy End'

Aster alpejski 'Happy End'

Aster alpinus 'Happy End'
6,50 zł CenaAster cena sadzonki

Wszystkie 3 odmiany aster: sadzonki albus, goliath oraz happy end, dostępne są już za 6,50 zł za sadzonkę. Przyjmuje się zagęszczenie 11 sadzonek na metr kwadratowy rabaty, co pozwala stworzyć ozdobną, gęstą kępę kolorowych kwiatów o wysokości do ok. 40 cm. Sadzonki astry alpejskie albus kwitną na biało, odmianę goliath cechuje kolor niebieski lub fioletowy, a happy end czarujące, intensywnie różowe kwiaty. Każdy aster sadzonka to ekstra punkty lojalnościowe, które doliczane są do Państwa konta w naszym sklepie. Warto zbierać je i wymieniać na atrakcyjne obniżki cenowe. Ponadto za koszyk zakupów, którego wartość przekroczy 300 zł, Ogrodowy Młyn zrealizuje dla Państwa darmową dostawę!

Sadzonki Aster cena producenta

Astry alpejskie to kwiaty typowo wiosenne, okres ich kwitnienia przypada na maj i czerwiec. Kwitną bardzo okazale, każdy kwiat ma średnicę około 4 cm i cechuje się licznymi, delikatnymi płatkami o intensywnej barwie, typowej dla danej odmiany aster alpinus. Przez swój polny charakter nadają ogrodom lekkości i rustykalnego stylu, nawiązując do kolorowych kwiatów łąkowych.

Astry: kiedy sadzić?

Ze względu na porę kwitnienia (lato), sadzonka aster alpejski odbiega w tym aspekcie, od pozostałych, znanych w naszym kraju odmian – astry słyną przecież z tego, że kwitną także jesienią. Jednak aster alpinus (sadzonka) ma termin sadzenia na luty lub marzec. Można wykorzystać w tym celu również pojemniki, wówczas sadzi się około 2-3 byliny na donicę o średnicy ok. 15 cm. 

Aster sadzonki od szkółki

Trudno o bardziej wdzięczne w pielęgnacji byliny ogrodowe. Astry alpejskie radzą sobie praktycznie w każdym podłożu, za wyjątkiem mocno suchych oraz bardzo podmokłych. Idealny odczyn podłoża to lekko zasadowy. Należy unikać stanowisk mocno zacienionych, najlepiej gdy aster alpejski (sadzonki) wystawiony jest na słońce lub lekki półcień. Zima nie jest dla niego straszna i w większości radzi sobie bez dodatkowej osłony. Pielęgnacja: astry alpejskie nie mają praktycznie żadnych wymagań, wystarczy regularnie odchwaszczać ich najbliższe sąsiedztwo. Są wytrzymałe i dostosowują się do warunków, dlatego radzą sobie w naturze – można natknąć się na aster alpinus w polskich Tatrach, gdzie kwitnie nieco później (od czerwca do sierpnia).

Gdzie sadzić astry alpejskie?

Ze względu na swój naturalistyczny, rustykalny charakter, astry alpejskie sadzonki są bardzo popularne do obsadzania rabat, skalniaków i zboczy, a także otoczenia zielonych zakątków, tarasów i ogrodów działkowych. Dzięki aż trzem różnym odmianom kolorystycznym, łatwo skomponować oryginalny zestaw z pozostałymi bylinami i trawami ozdobnymi.