Łąka kwietna nasiona. Łąka wieloletnia i roczna

Łąki kwietne stanowią doskonałą alternatywę trawników. Charakteryzują się łatwością utrzymania, które nie wymaga koszenia, nawożenia ani regularnego podlewania. Swoje piękno przejawiają w rozmaitych kształtach i kolorach kwiatów. Stawiając na łąki kwietne pozwalamy sobie na oszczędność czasu poświęconego na pielęgnację oraz pieniędzy wydanych na ich utrzymanie. Jednocześnie zyskujemy urocze zakątki, a wraz z nimi niezliczone korzyści dla środowiska. 

Łąki kwietne stanowią  miejsce do życia dla wielu małych zwierząt oraz pożytecznych owadów. Taka kolorowa, pachnąca przestrzeń jest odzwierciedleniem estetyki i piękna. Łącząca w sobie takie korzyści jak filtrowanie powietrza, retencję wód opadowych, obniżenie temperatury czy wsparcie dla zapylaczy. 

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji
Polskie kwiaty jednoroczne

Polskie kwiaty jednoroczne

16,99 zł Cena
Polskie kwiaty wieloletnie

Polskie kwiaty wieloletnie

22,49 zł Cena
Uniwersalna jednoroczna...

Uniwersalna jednoroczna łąka kwietna

18,89 zł Cena
Uniwersalna wieloletnia...

Uniwersalna wieloletnia łąka kwietna

21,49 zł Cena
Łąka kwietna na suche...

Łąka kwietna na suche tereny wieloletnia

21,49 zł Cena
Łąka kwietna dla pszczół i...

Łąka kwietna dla pszczół i zapylaczy

16,99 zł Cena

Łąka kwietna – jak założyć?

Łąki kwietne to bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnych trawników. Można zastosować ją zarówno w prywatnych ogrodach, jak i w ogródkach działkowych oraz w przestrzeni publicznej (pasy zieleni, aleje, ronda itd.). Nasiona łąki kwietnej to mieszanki przygotowane przez sklep Ogrodowy Młyn do wygodnego i szybkiego wysiewu. Zawierają odpowiednio dobrane nasiona kwiatów, które nie tylko doskonale się prezentują, ale także zwiększają bioróżnorodność i sprzyjają lokalnemu ekosystemowi, tworząc siedliska dla organizmów żywych.

Jak wysiać łąki kwietne? Nasiona rozsypuje się na wcześniej przygotowanym podłożu, a następnie przyciska nieco do gleby, np. za pomocą wału. Nasiona łąki kwietnej szybko kiełkują (7-14 dni), poszczególne gatunki roślin rozwijają się w swoim tempie, przez co można odnieść wrażenie nierównomiernego i nieco chaotycznego wzrostu.


Jakie kwiaty na łąkę kwietną?

W sklepie Ogrodowy Młyn przygotowana dla Państwa mieszanka to łąką kwietna z polskich kwiatów lub gatunków uniwersalnych. Znajdziemy tutaj między innymi nasiona łąki kwietnej jednoroczne oraz wieloletnie, a także specjalne kompozycje na suche miejsca i z przeznaczeniem dla pszczół oraz zapylaczy. To dziesiątki bylin, znajdziemy tu między innymi astry, kąkole, maciejki, maczki, złocienie, chabry i wiele innych! Gdy łąki kwietne wyrosną, krajobraz z miejsca staje się uroczy, sielski i przywodzący na myśl cudowne, polskie krajobrazy łąkowe.

Łąka kwietna nasiona. Kiedy siać?

Specjaliści polecają, by nasiona łąki kwietnej siać na wczesną wiosnę, optymalnie w okresie od marca do początku maja. Ewentualnym drugim terminem wysiewu jest późna jesień, przypadająca na późny październik lub listopad. Mieszanka typu łąka kwietna z naszego sklepu może zostać wysiana latem, ale należy dopilnować, by ziemia podczas kiełkowania i rozwoju nasion miała stale odpowiednią wilgotność.

Łąka kwietna - jak przygotować ziemię?

Łąka kwietna powinna być wysiana na przygotowanym wcześniej podłożu – dobrze, by był to nieco większy teren z możliwością podlania, gdyby przyszły okresy przeciągającej się suszy. Należy usunąć chwasty oraz oczyścić teren z drobnych elementów, np. resztek drewna, kamienia czy cegły. Łąki kwietne wysiewamy na terenie uprzednio zabronowanym lub porządnie zagrabionym. W razie potrzeby gleba na łąki kwietne z nasiona może być zmieszana z żyzną ziemią ogrodniczą i piaskiem.

Kiedy kosić łąkę kwietną?

Łąki kwietne to zróżnicowana mieszanka, jeśli jesteśmy nastawieni na jej bujne kwitnienie, powinniśmy ograniczyć koszenie łąki kwietnej do jednego razu w sezonie, najlepiej na początku lata, w czerwcu lub pierwszej połowie lipca. Łąki kwietne z nasiona można też kosić dwukrotnie, na początku i na końcu lata.

Łąka kwietna nasiona: cena?

Oferowane przez nas łąki kwietne to wysokojakościowe mieszanki. Sugerujemy normę wysiania w ilości 2 g na metr kwadratowy. Dostępne są opakowania o wadze 10 g lub 100 g. Cena nasion łąki kwietnej oscyluje w przedziale 16 – 23 zł za małe opakowanie oraz 70 – 126 zł za duże opakowanie.