Cis sadzonki do ogrodu

Cisy posiadają bogatą historię i są doskonale znane i bardzo cenione wśród architektów krajobrazu. Niektóre z nich mają smukły kształt, przywodzący na myśl „zielone kolumny”, lecz cis (sadzonki) występuje również w jako krzew niższy o formie kulistej. Ze względu na swoje walory estetyczne, cisy krzewy zaczęły znikać z krajobrazów, gdyż powszechnie wykorzystywane są w przemyśle meblarskim. Sadzonka cisa w Twoim ogrodzie może to zmienić!

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji
Cis pospolity

Cis pospolity

Taxus baccata
15,00 zł Cena
Wiek: 3 lata, Doniczka: C2, Wysokość: 30-40 cm

Cis pospolity 'David'

Taxus baccata 'David'
22,00 zł Cena
Wiek: 3 lata, Doniczka: C2, Wysokość: 30-35 cm

Cis pośredni 'Farmen'

Taxus x media 'Farmen'
21,00 zł Cena
Cis japoński 'Nana'

Cis japoński 'Nana'

Taxus cuspidata 'Nana'
23,76 zł Cena
Wiek: 3 lata, Doniczka: C2, Wysokość: 35-45 cm

Cis pośredni 'Hicksii'

Taxus x media 'Hicksii'
22,00 zł Cena
Wiek: 3 lata, Doniczka: C2, Wysokość: 50 cm

Cis pośredni 'Hilli'

Taxus x media 'Hilli'
20,00 zł Cena
Wiek: 4 lata, Doniczka: C3, Wysokość: 50-55 cm

Cis pospolity 'Fastigiata Robusta'

Taxus baccata 'Fastigiata...
28,00 zł Cena
Wiek: 3 lata, Doniczka: C2, Wysokość: 30-40 cm
  • Nowy

Cis pośredni 'Hicksii BARTH'

Taxus x media 'Hicksii Barth'
22,00 zł Cena
Wiek: 4 lata, Doniczka: C3, Wysokość: 50-55 cm
  • Nowy

Cis pośredni 'Stefania' PBR

Taxus x media 'Stefania' PBR
28,00 zł Cena
Wiek: 3 lata, Doniczka: C2, Wysokość: 50 cm
  • Nowy

Cis pospolity 'Fastigiata Aurea'

Taxus baccata 'Fastigiata Aurea'
22,00 zł Cena

Cis cena sadzonki

Jeśli chcą Państwo wzbogacić swoją ogrodową zieleń w szlachetnego przedstawiciela swojego gatunku, jakim jest cis, sadzonki można nabyć w naszym sklepie już od 7 do 12 zł! Dlaczego warto? Choćby za sprawą głębokiej, intensywnej zieleni, która wspaniale kontrastuje z czerwonymi jagodami – cisy krzewy nie posiadają typowych dla iglaków szyszek, ale właśnie owoce (są trujące i nie nadają się do jedzenia). Cisy sklep poleca wykorzystywać przy aranżacji żywopłotów – rosną one bardzo gęsto i równo. Cis charakteryzuje się jednak tym, że rośnie powoli, jednakże wiernie zdobi ogród przez długie lata!


Sadzonki cis cena producenta

Cis sklep Ogrodowy Młyn oferuje w trzech odmianach: cis japoński, cis pospolity i cis pośredni. Cis pospolity rośnie względnie powoli – osiąga nie więcej niż 2 m w czasie do 15 lat. To odmiana bardzo odporna, jego igły potrafią mieć oryginalny, cytrynowo-żółty kolor. Sadzonka cis japoński osiąga maksymalną wysokość 40 cm i rośnie do 20 lat. Ze względu na swoją wysokość łatwo ją zaaranżować w przestrzeni miejskiej oraz prywatnych ogrodach. Cis (sadzonki) w odmianie pośredni, dorastają do ponad 3 m w około 10 lat i najlepiej nadają się na żywopłoty o intensywnej, ciemnozielonej barwie.

Czy sadzonki od szkółki

Sadzonka cis sama w sobie nie jest trująca. Trzeba jednak wiedzieć, że niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego są same owoce cisa, czyli jego czerwone jagody. A dokładniej czarne wnętrze tejże jagody, gdyż sama czerwona otoczka jest jadalna. Dla bezpieczeństwa sklep Ogrodowy Młyn nie zaleca spożywania owoców cisa i zachęca do traktowania rośliny jako całkowicie ozdobnej.


Jak sadzić cisy?

Cisy krzewy należy posadowić w ziemni na głębokości około 60 – 70 cm, gdy chcemy by cis sadzonka znalazła się w doniczce, można wsadzić ją nieco bardziej płytko. Standardowy rozstaw to ok. 1,5 m – cis sadzonki nie mogą znajdować się zbyt blisko siebie, nawet, gdy planujemy żywopłot. Jakie wymagania stawia cis? Pielęgnacja nie jest trudna, sadzonki należy umieszczać w glebie alkalicznej, pierwsze nawożenie (zalecamy produkty organiczne) przeprowadza się nie wcześniej, niż po roku.


Kiedy przycinać cisy?

Cisy to wspaniałe rośliny ogrodowe, zdecydowana większość klientów naszego sklepu decyduje się na nie ze względu na to, że są wdzięcznym materiałem do modelowania. Cisy przycinać należy, podobnie jak inne iglaki, w okresie wiosennym, co przypada na kwiecień lub maj, lub ewentualnie późnym latem, co przypada na sierpień i pierwszą połowę września.