Wiek sadzonki
---
Doniczka
---
Wysokość
---
Paszport rośliny
A Hedera helix
B PL-30/07/20138
C -
D PL

Bluszcz pospolity

Hedera helix

Przybliżony terminu wysyłki produktu w przedsprzedaży


17,00 zł
Wybierz Pojemnik (Opisy rozmiarów):
Obecnie brak na stanie

Kupując ten produkt otrzymasz 17 punktów lojalnościowych. Twój koszyk będzie posiadał 17 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na kupon wart zł 0.85.


Dostępność
Podana dostępność dotyczy jedynie sklepu internetowego.
Wysyłka kurierska
.
Darmowa dostawa od 300zł
Informacje o dostawie
Jak pakujemy rośliny?
Przeczytaj o tym
Cykl produkcyjny roślin?
Dowiedz się więcej o cyklu produkcyjnym
Zamów telefonicznie - (+48) 507 106 326
Infolinia czynna od pn. do pt. 8:00 - 16:00.

Charakterystyka odmiany

Forma: Pnącze
Wysokość po 10 latach: do 10 m
Pokrój: pnącze
Barwa liści (igieł): ciemnozielone
Zimozieloność liści (igieł): Tak
Barwa kwiatów: białożółte
Pora kwitnienia: listopad, październik, wrzesień
Pora owocowania: kwiecień, maj
Owoce: fioletowe
Nasłonecznienie: stanowisko cieniste, stanowisko półcieniste
Wilgotność: podłoże umiarkowanie wilgotne
pH podłoża: Zasadowe: pH powyżej 7,2
Rodzaj gleby: przeciętna ogrodowa
Walory: ozdobne liście / igły, roślina zimozielona
Zastosowanie: ogrody przydomowe, pnącze na ogrodzenie, pnącze na ściany, roślina okrywowa
Strefa mrozoodporności: 6A ( do - 23°C )

Bluszcz pospolity sadzonki

Zimozielone pnącze. Osiąga w wieku 10 lat  ok 10 m wysokości (0,5-1 m rocznie). Docelowo może dorosnąć do 20-30 m. Wspina się przy pomocy korzeni przybyszowych. Liście skórzaste, ciemnozielone, zimozielone. Nie lubi gleb suchych i kwaśnych. Najlepiej rośnie w cieniu lub półcieniu. Może przemarzać. Polecane do obsadzania: ścian, ogrodzeń, pni dużych drzew oraz jako roślina okrywowa.

Sadzonki Bluszcz pospolity cena producenta

Napisz swoją opinię!

urozmaicenie, ale też zielone

Kupiłam bluszcz pospolity (sadzonki), którego ciemna zieleń zimozielonych liści bardzo dobrze współgra z resztą roślin na rabatach w moim ogrodzie. Nie wymaga pielęgnacji i uprawa też jest bardzo prosta. Jestem pod wrażaniem szybkości rozrastania się rośliny oraz tego, że ma zakwitnąć! Nie wiedziałam, że bluszcz też kwitnie. Jest niska (do 10 cm) więc nie muszę jej przycinać na wysokość jak rośnie płożąc się po ziemi. Bluszcz pospolity cena sadzonki mi odpowiada

pnącze na ziemi

A ja swój bluszcz pospolity (sadzonki) posadziłam na skalniaku i teraz oplata resztę roślin. Nie chciałam, żeby piął się w górę tylko, żeby rósł na ziemi. Ma ciemnozielone liście i kwitnie, ale dopiero od września. Dzięki temu rabata jest atrakcyjna cały rok. Kiedy inne roślinki zamierają bluszcz dalej ma zielone liście i świetnie sobie radzi we wszystkie pory roku. Bluszcz pospolity cena świetna, Chciałam coś wyjątkowego na rabatę i tak się stało.

pnącze na ziemi

A ja swój bluszcz posolity (sadzonki) posadziłam na skalniaku i teraz oplata resztę roślin. Nie chciałam, żeby piął się w górę tylko, żeby rósł na ziemi. Ma ciemnozielone liście i kwitnie, ale dopiero od września. Dzięki temu rabata jest atrakcyjna cały rok. Kiedy inne roślinki zamierają bluszcz pospolity cena dalej ma zielone liście i świetnie sobie radzi we wszystkie pory roku. Chciałam coś wyjątkowego na rabatę i tak się stało.

ok

Wszytsko ok, przesyłka, jakość roślin, cena. Zamówiłem bluszcz pospolity (sadzonki) w ilości sztuk 15, żeby obsadzić cały płot w cieniu. Hedera pasuje do każdej innej rośliny, ma piękne zielone liście z białymi wstawkami. Nie muszę jej podlewac, ponieważ wymaga umiarkowanego podlewania, a podłoże w cieniu jest zawsze wilgotne. Jestem zadowolona z zakupów na stronie ogrodowy młyn, bluszcz pospolity cena oceniam na 5

na każde stanowisko

Kupiłam u Państwa bluszcz pospolity (sadzonki), posadziłam na miejsce cieniste i półcieniste. Została mi jedna sadzonka i tak po prostu wsadziłam ją na stanowisko słoneczne. Rośnie pięknie, podlewam ją regularnie, ale nic jej się nie dzieje, warto eksperymentować z roślinami. Mój bluszcz pospolity cena znalazł zastosowanie dosłownie wszędzie

bluszcz

Bluszcz pospolity hedera helix (sadzonki) kupiłam bez przekonania, bo to taka roslina parkowa. Ale skoro jest dostępna na stronie to znaczy, że do ogrodów też się nadaje. Uprawa nie jest trudna, roślina sama daje sobie radę, pielęgnacji brak, tylko przycinam niechciane pędy, bo rozrasta się wszędzie, ale to mi nie przeszkadza. Fajnie, że jest zimozielona a bluszcz pospolity cena na poziomie mojej kieszeni

drobne listki

Piękne są te listki w plamki, podoba mi się wielkość liści, ponieważ nie przykuwają bardzo mocno uwagi, a na tym mi najbardziej zależało. Żeby zakryć nieładną elewację. Bluszcz pospolity (sadzonki) jest zimozielony więc cały rok mam spokój z brzydkimi miejscami. Szybka wysyłka, noska cena i wysoka jakość. Polecam

Według, opracowanych w 1997 roku przez Związek Szkółkarzy Polskich zaleceń jakościowych dla ozdobnego materiału szkółkarskiego, za pojemnik uznaje się naczynie z dnem, do uprawy roślin o pojemności powyżej 1,5 l. Mniejsze naczynia to doniczki, które w naszym sklepie są również nazywane pojemnikami.

Symbol C oznacza się pojemniki od 1,5 l. Jeśli zobaczymy oznaczenie, np. C3 dostajemy informację, że pojemność wynosi 3 litry. Analogicznie odnosimy się do pozostałych symboli z oznaczeniem C. Doniczkom, poniżej 1,5 l, przypisany jest symbol P. Dodatkowo dostajemy informację o średnicy lub długości górnej krawędzi, np. P9 to doniczka okrągła o średnicy 9 cm lub kwadratowa o długości boku 9 cm.

Pojemnik P9
Pojemnik P9
Pojemnik C2
Pojemnik C2

Doskonale zrozumiemy, że podczas zakupów, doboru czy samego planowania zmian rodzi się mnóstwo pytań. Aby było Państwu łatwiej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez klientów podczas wizyt w naszej Szkółce. Jeśli jednak nie znajdą Państwo wachlarza odpowiedzi rozwiewającego rodzące się wątpliwości zapraszamy do wysłania zapytania na adres: info@ogrodowymlyn.pl • Czy istnieje możliwość zamówienia roślin telefonicznie lub mailowo? 
  • Tak, istnieje taka możliwość. W tym celu należy zadzwonić pod wskazany na stronie numer telefonu. Podać nazwy wybranych roślin z naszej oferty online wraz z wielkością pojemnika. Nasz dział sprzedaży detalicznej przygotuje zestawienie roślin wraz z cenami oraz kosztem wysyłki i prześle na Państwa adres e-mail. Analogicznie należy postąpić gdy wybiorą  Państwo zamówienie drogą mailową. Jednakże zachęcamy Państwa do dokonywania zakupów za pośrednictwem naszej strony. Proces zakupowy został tak zaprojektowany, aby każdy zakup przebiegł bez problemu. Ponadto proszę mieć na uwadze fakt, że dokonywanie zakupów za pośrednictwem naszej strony jest nagradzane programem lojalnościowym.
 • W jakich godzinach można składać zamówienia?
  • Dokonując zakupów za pośrednictwem strony mogą Państwo składać zamówienia przez 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Telefonicznie w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku.
 • Czy można kupić rośliny na fakturę VAT?
  • Tak, jeśli poinformują nas Państwo o tym podczas składania zamówienia. W przypadku braku zgłoszenia chęci otrzymania faktury wystawimy paragon. 
 • Czy istnieje możliwość odbioru osobistego?
  • Oczywiście, odbioru można dokonać w siedzibie naszej Szkółki już w następnym dniu roboczym. Dokładną lokalizację znajdą Państwo w zakładce kontakt.
 • Jak należy postąpić gdy kurier dostarczy przesyłkę uszkodzoną (rozerwany karton, zgnieciony itp.)
  • Jeśli podczas odbioru przesyłki z rąk kuriera stwierdzą Państwo, że paczka nosi ślady niewłaściwego traktowania przesyłki.Należy nie odbierać przesyłki oraz zgłosić problem kurierowi, który w obecności Państwa sporządzi stosowny protokół zwrotu.
 • Najlepsza pora na sadzenie roślin?
  • Rośliny, które posiadają system korzeniowy w pojemniku można sadzić od wczesnej wiosny (kiedy gleba odmarznie po zimie)  do późnej jesieni. 
 • W jakim terminie prowadzimy sprzedaż?
  • Sprzedaż wysłkową prowadzimy od 1 kwietnia do 31 listopada. Terminy jednak mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe
 • Jak często podlewać zakupione rośliny?
  • Różnorodność roślin jest tak duża, że ciężko wskazać konkretną ilość wody. Każda roślina w sklepie ma opisaną cechę tzw. wilgotność przy której widnieją wymagania rośliny co do potrzeb nawodnienia. Ponadto należy pamiętać, że na ilość wody w glebie wpływ ma wiele czynników: nasłonecznienie, rodzaj gleby, temperatura, rodzaj zastosowanej ściółki, ilość opadów.

 • Doświadczenie
  • Nasza szkółka powstała w 2003 roku, dzięki czemu teraz jesteśmy bogatsi o 18 lat doświadczenia. Zamiłowanie do roślin oraz chęć zapewnienia najwyższej jakości oferowanej Państwu w naszej Szkółce spowodowały, że jeszcze bardziej kochamy to, co robimy.
 • Wysoka jakość
  • Każda roślina, która przechodzi przez nasze ręce jest pielęgnowana z niesamowitą starannością. Nasz asortyment z roku na rok się powiększa, co nie powoduje spadku oferowanej jakości. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej staramy się ulepszyć naszą produkcję.
 • Konkurencyjne ceny
  • Wybierając naszą Szkółkę decydują się Państwo nie tylko na zakup roślin, ale również na zabranie ze sobą najwyższej jakości porad w zakresie pielęgnacji, głowy pełnej pomysłów na kolejne ulepszenie swojej zielonej przestrzeni i co najważniejsze Państwa portfel nie będzie świecił pustkami, co oznacza, że znajdą Państwo u nas również konkurencyjne ceny, co absolutnie nie ma żadnego wpływu na oferowaną, najwyższą jakości produktów!
 • Pomoc
  • Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji, chętni i zwarci do współpracy i pomocy w każdej sytuacji.
 • Bezpieczeństwo
  • Podróż kupionych przez Państwa roślin zaczyna się już wewnątrz naszej Szkółki. Na początku starannie wybrane okazy są transportowane do miejsca, gdzie zostają spakowane. Każdej roślinie zapewniamy komfortowe warunki transportu poprzez dobór odpowiedniego opakowania oraz zabezpieczenia pozwalającego na w pełni udaną podróż do odbiorcy. Naszym celem jest sprawienie Państwu radości nie tylko podczas zakupów w sklepie on-line, ale również w momencie otwierania paczki z roślinami. Dlatego gwarantujemy Państwu, że każda, nawet najmniejsza roślina, będzie zapakowana z indywidualnym podejściem.
Najwyższa Jakość Gwarantujemy najwyższą jakość naszych produktów. Rośliny są uprawiane w warunkach klimatycznych Polski i zahartowane. Odpowiednio pielęgnowane w trakcie całe roku wegetacyjnego. Cechują się wysoką zdrowotnością. Kupując u nas rośliny mają Państwo pewność że zostaną spakowane z dużą dbałością o bezpieczeństwo Poświęciliśmy wiele godzin na przetestowanie różnych materiałów, a także firm kurierskich, co daje pewność, że rośliny dotrą do Państwa w całości. Rośliny wysyłamy od poniedziałku do czwartku aby nie spędziły weekendu w magazynach kurierskich.
Rośliny ukorzenione Zapewniamy, że wysyłane przez nas sadzonki roślin otrzymacie Państwo w doniczkach, w której rosły na ostatnim etapie produkcji. Każda roślina ma bogaty system korzeniowy (zamknięty) dzięki czemu w miejscu docelowym łatwo wznawiają wzrost. Wśród korzeni mogą Państwo spotkać kolorowe kuleczki, które są niczym innym jak nawozem stosowanym w naszej szkółce.
Wygląd w różnych porach roku Należy pamiętać, że rośliny zmieniają wygląd w trakcie roku. W związku z tym w zależności od pory roku, w której roślina jest zamówiona jej wygląd może różnić się od sadzonki przedstawionej na zdjęciu. Wczesną wiosną większość krzewów liściastych i pnączy nie ma liści. Byliny są pozbawione części nadziemnej. Dodatkowo krzewy mogą być przycięte. Jesienią zmienia się barwa liści.
Zdrowotność roślin Kupując u nas otrzymują Państwo sprawdzone i zdrowe rośliny. Jakość i zdrowotność naszych roślin potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORIN) Posiadamy indywidualny numer podmiotu profesjonalnego:PL-30/07/20138. Każda roślina otrzymuje indywidualny paszport zdrowotności.