Zawciąg nadmorski 'Splendens'

Armeria maritima 'Splendens'

Przybliżony terminu wysyłki produktu w przedsprzedaży


					Array
(
  [538] => Array
    (
      [attributes_values] => Array
        (
          [5] => P9
        )

      [attributes] => Array
        (
          [0] => 26
        )

      [price] => 6.018518
      [specific_price] => Array
        (
        )

      [ecotax] => 0
      [weight] => 0.5
      [quantity] => -133
      [reference] => P916701
      [unit_impact] => 0.000000
      [minimal_quantity] => 1
      [available_date] => 2020-04-20
      [date_formatted] => 2020-04-20
      [id_image] => -1
      [list] => '26'
    )

)
1
				
od 12,50 zł
6,50 zł
Wybierz Pojemnik (Opisy rozmiarów):
Obecnie brak na stanie

Kupując ten produkt otrzymasz 6 punktów lojalnościowych. Twój koszyk będzie posiadał 6 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na kupon wart zł 0.30.


Charakterystyka odmiany

Forma: bylina
Pokrój: płaskokulisty
Wysokość: do 10 cm
Wysokość z kwiatostanem: do 20 cm
Szerokość: do 20 cm
Barwa liści (igieł): zielone
Zimozieloność liści (igieł): Tak
Barwa kwiatów: białe
Pora kwitnienia: czerwiec, lipiec, maj, sierpień, wrzesień
Nasłonecznienie: stanowisko słoneczne
Wilgotność: roślina tolerancyjna
pH podłoża: Lekko kwaśne: pH od 5,5 do 6,5
Rodzaj gleby: roślina tolerancyjna
Walory: ozdobne kwiaty
Zastosowanie: ogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty, w grupach
Strefa mrozoodporności: 5A (do -30°C )

Zawciąg nadmorski 'Splendens' sadzonki

Zimozielona bylina. W czasie kwitnienia osiąga wysokość 15-20 cm. Liście jaskrawo zielone, trawiaste, wąskie, mniej lub bardziej owłosione. Kwiaty karminoworóżowe, zebrane w główkowate kwiatostany. Kwitnie od V do X. Dobrze rośnie na każdej glebie, także piaszczystej, w pełnym słońcu. Nie toleruje dużej zawartości wapnia w glebie. Sadzi się ją w ogrodzie skalnym, na murkach, w ogrodzie wrzosowiskowym. Nadaje się na obwódki i do zadarniania małych powierzchni, także na dachach zazielenianych metodą ekstensywną. Do sadzenia w małych grupach po 3-10 sztuk razem, bądź po kilkadziesiąt roślin razem. Liczba roślin na 1 m2 - 11.

Sadzonki Zawciąg nadmorski 'Splendens' cena producenta

Napisz swoją opinię!

dziękuję

Bardzo dziękuję za pomoc przy doborze roślin do mojego ogrodu. Wprawdzie nie zamówiłam jedynie zawciągu ‘splendens’, ale to chyba właśnie ta roślina najbardziej przykuła moją uwagę. Ma piękne ciemnoróżowe kwiaty, które są zebrane w dość duże kulki. Muszę jeszcze domówić parę sztuk, bo czuje niedosyt tych roślin. Serdecznie pozdrawiam

ozdoben kwiaty

Niziutka, piękna i delikatna. Jestem oczarowana przesyłką, którą dostałam wczoraj od Państwa. Od razu posadziłam zawciągi w donicach i wystawiłam na balkon. Tworzą ładną ozdobę i ożywiają mój ponury balkon. Dziękuję za zdrowe rosliny, które będą kwitły aż do sierpnia. Puste miejsca w donicach uzupełniłam białymi kamieniami, wygląda to efektowanie.

poduszeczki

Armeria tworzy piękne, zielone poduszki, z których wyrastają ciemnoróżowe kwiatostany! To coś cudownego mieć je w swoim ogrodzie. A to wszytsko dzięki wam  poleciliście mi te rośliny na rabatę w ogrodzie i to był dobry wybór. Idelanie zadarnia puste miejsca, łatwo się ją sadzi i do tego jest zimozielona.

kolorowy raj

Mój ogród jest już stary, rośliny są piękne i duże. Brakowało mi jakiegoś kolorowego akcentu. Kupilam więc zawciąg nadmorski ‘splendens’, który kwitnie na różowo, a liscie tworzą bardzo zodobne kępki. Spodobały mi się te sadzonki, ponieważ czegoś podobnego szukałam dla siebie. Nie wymagają stanowiska bardzo specyficznego, jedynie słońca

Według, opracowanych w 1997 roku przez Związek Szkółkarzy Polskich zaleceń jakościowych dla ozdobnego materiału szkółkarskiego, za pojemnik uznaje się naczynie z dnem, do uprawy roślin o pojemności powyżej 1,5 l. Mniejsze naczynia to doniczki, które w naszym sklepie są również nazywane pojemnikami.

Symbol C oznacza się pojemniki od 1,5 l. Jeśli zobaczymy oznaczenie, np. C3 dostajemy informację, że pojemność wynosi 3 litry. Analogicznie odnosimy się do pozostałych symboli z oznaczeniem C. Doniczkom, poniżej 1,5 l, przypisany jest symbol P. Dodatkowo dostajemy informację o średnicy lub długości górnej krawędzi, np. P9 to doniczka okrągła o średnicy 9 cm lub kwadratowa o długości boku 9 cm.

Pojemnik P9
Pojemnik P9
Pojemnik C2
Pojemnik C2

Doskonale zrozumiemy, że podczas zakupów, doboru czy samego planowania zmian rodzi się mnóstwo pytań. Aby było Państwu łatwiej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez klientów podczas wizyt w naszej Szkółce. Jeśli jednak nie znajdą Państwo wachlarza odpowiedzi rozwiewającego rodzące się wątpliwości zapraszamy do wysłania zapytania na adres: info@ogrodowymlyn.pl • Czy istnieje możliwość zamówienia roślin telefonicznie lub mailowo? 
  • Tak, istnieje taka możliwość. W tym celu należy zadzwonić pod wskazany na stronie numer telefonu. Podać nazwy wybranych roślin z naszej oferty online wraz z wielkością pojemnika. Nasz dział sprzedaży detalicznej przygotuje zestawienie roślin wraz z cenami oraz kosztem wysyłki i prześle na Państwa adres e-mail. Analogicznie należy postąpić gdy wybiorą  Państwo zamówienie drogą mailową. Jednakże zachęcamy Państwa do dokonywania zakupów za pośrednictwem naszej strony. Proces zakupowy został tak zaprojektowany, aby każdy zakup przebiegł bez problemu. Ponadto proszę mieć na uwadze fakt, że dokonywanie zakupów za pośrednictwem naszej strony jest nagradzane programem lojalnościowym.
 • W jakich godzinach można składać zamówienia?
  • Dokonując zakupów za pośrednictwem strony mogą Państwo składać zamówienia przez 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Telefonicznie w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku.
 • Czy można kupić rośliny na fakturę VAT?
  • Tak, jeśli poinformują nas Państwo o tym podczas składania zamówienia. W przypadku braku zgłoszenia chęci otrzymania faktury wystawimy paragon. 
 • Czy istnieje możliwość odbioru osobistego?
  • Oczywiście, odbioru można dokonać w siedzibie naszej Szkółki już w następnym dniu roboczym. Dokładną lokalizację znajdą Państwo w zakładce kontakt.
 • Jak należy postąpić gdy kurier dostarczy przesyłkę uszkodzoną (rozerwany karton, zgnieciony itp.)
  • Jeśli podczas odbioru przesyłki z rąk kuriera stwierdzą Państwo, że paczka nosi ślady niewłaściwego traktowania przesyłki.Należy nie odbierać przesyłki oraz zgłosić problem kurierowi, który w obecności Państwa sporządzi stosowny protokół zwrotu.
 • Najlepsza pora na sadzenie roślin?
  • Rośliny, które posiadają system korzeniowy w pojemniku można sadzić od wczesnej wiosny (kiedy gleba odmarznie po zimie)  do późnej jesieni. 
 • W jakim terminie prowadzimy sprzedaż?
  • Sprzedaż wysłkową prowadzimy od 1 kwietnia do 31 listopada. Terminy jednak mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe
 • Jak często podlewać zakupione rośliny?
  • Różnorodność roślin jest tak duża, że ciężko wskazać konkretną ilość wody. Każda roślina w sklepie ma opisaną cechę tzw. wilgotność przy której widnieją wymagania rośliny co do potrzeb nawodnienia. Ponadto należy pamiętać, że na ilość wody w glebie wpływ ma wiele czynników: nasłonecznienie, rodzaj gleby, temperatura, rodzaj zastosowanej ściółki, ilość opadów.

 • Doświadczenie
  • Nasza szkółka powstała w 2003 roku, dzięki czemu teraz jesteśmy bogatsi o 18 lat doświadczenia. Zamiłowanie do roślin oraz chęć zapewnienia najwyższej jakości oferowanej Państwu w naszej Szkółce spowodowały, że jeszcze bardziej kochamy to, co robimy.
 • Wysoka jakość
  • Każda roślina, która przechodzi przez nasze ręce jest pielęgnowana z niesamowitą starannością. Nasz asortyment z roku na rok się powiększa, co nie powoduje spadku oferowanej jakości. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej staramy się ulepszyć naszą produkcję.
 • Konkurencyjne ceny
  • Wybierając naszą Szkółkę decydują się Państwo nie tylko na zakup roślin, ale również na zabranie ze sobą najwyższej jakości porad w zakresie pielęgnacji, głowy pełnej pomysłów na kolejne ulepszenie swojej zielonej przestrzeni i co najważniejsze Państwa portfel nie będzie świecił pustkami, co oznacza, że znajdą Państwo u nas również konkurencyjne ceny, co absolutnie nie ma żadnego wpływu na oferowaną, najwyższą jakości produktów!
 • Pomoc
  • Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji, chętni i zwarci do współpracy i pomocy w każdej sytuacji.
 • Bezpieczeństwo
  • Podróż kupionych przez Państwa roślin zaczyna się już wewnątrz naszej Szkółki. Na początku starannie wybrane okazy są transportowane do miejsca, gdzie zostają spakowane. Każdej roślinie zapewniamy komfortowe warunki transportu poprzez dobór odpowiedniego opakowania oraz zabezpieczenia pozwalającego na w pełni udaną podróż do odbiorcy. Naszym celem jest sprawienie Państwu radości nie tylko podczas zakupów w sklepie on-line, ale również w momencie otwierania paczki z roślinami. Dlatego gwarantujemy Państwu, że każda, nawet najmniejsza roślina, będzie zapakowana z indywidualnym podejściem.