Dereń sadzonki - Kousa i Kanadyjski

Dereń kousa sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Dereń Kanadyjski sadzonki prosto od producenta. To krzewy ozdobne liściaste o bogatej tradycji w naszym kraju, głównie ze względu na swoje owoce. Dereń znany jest i ceniony w naszym klimacie od stuleci, aktualnie to jeden z najpopularniejszych krzewów liściastych – sadzonki derenia idealnie uzupełniają nawet najbardziej oryginalne projekty architektów krajobrazu oraz amatorów ogrodowych aranżacji. Dereń sadzonka jest ponadto łatwa i mało wymagająca w pielęgnacji. Nasz sklep dereń oferuje w 7 uroczych odmianach – zapraszamy!

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji
Dereń kousa 'China Girl'

Dereń kousa 'China Girl'

Cornus kousa 'China Girl'
45,00 zł Cena
Dereń kousa 'Schmetterling'

Dereń kousa 'Schmetterling'

Cornus kousa chinensis...
25,00 zł Cena
Dereń kousa 'Copacabana'

Dereń kousa 'Copacabana'

Cornus kousa 'Copacabana'
55,00 zł Cena
Dereń kousa 'Milky Way'

Dereń kousa 'Milky Way'

Cornus kousa chinensis...
55,00 zł Cena
Dereń kousa 'Satomi'

Dereń kousa 'Satomi'

Cornus kousa 'Satomi'
45,00 zł Cena
Dereń kousa 'White Fountain'

Dereń kousa 'White Fountain'

Cornus kousa 'White Fountain'
50,00 zł Cena
Dereń kanadyjski

Dereń kanadyjski

Cornus canadensis
25,00 zł CenaDereń cena sadzonki

Dostępne w naszym sklepie sadzonki derenia kousa i kanadyjskiego to rośliny wyselekcjonowane w oparciu o najpiękniejsze walory estetyczne. Kwiaty derenia, nieomal baśniowego kształtu, to wyjątkowa ozdoba dla każdego ogrodu. Dereń kanadyjski (cena sadzonki) dostępny jest u nas już od 25 zł. To świetna okazja, by przystroić ogród w urokliwy i magiczny krzew ozdobny niewielkim kosztem. Uprawa derenia nie jest trudna ani problematyczna, a sama roślina świetnie współgra z innymi nasadzeniami rabat, skalniaków czy żywopłotów. Zdrowe sadzonki derenia Kousa zamówisz u Nas z szybką i bezpieczną dostawą.

Dereń kousa sadzonki od producenta

Dereń kousa jest krzewem liściastym o walorach ozdobnych, po który chętnie sięgają zarówno właściciele ogrodów czy ogródków działkowych, jak i inwestorzy przy aranżacji terenów zielonych w przestrzeni publicznej. Jest to sadzonka mało wymagająca, poradzi sobie na większości gleb ogrodowych, zarówno na stanowiskach słonecznych, jak i w warunkach półcienia. Odmiany dereń kanadyjski oraz dereń kausa należą do grupy bardziej wrażliwych i potrzebują odpowiednich warunków oraz pielęgnacji. Znajdą je Państwo w specyfikacji każdej sadzonki derenia w naszym sklepie.

Dereń kanadyjski sadzonki od producenta

Oferowany przez nasz sklep dereń występuje w dwóch odmianach: kanadyjski oraz kousa. Sadzonki tego pierwszego po 10 latach osiągają wysokość nawet do 4 m. Kwiaty derenia są zwykle białe lub różowawe, zaś owoc derenia ma kolor czerwony. Dereń kousa cechuje się bardziej rozłożystym, gęstszym kwiatostanem, w okresie kwitnienia krzew ozdobny liściasty obrasta bujnie na biało, co przypada na okres maja i czerwca.

Kiedy sadzić dereń?

Najlepiej by dereń kousa (sadzonki) zakopywać w okresie wiosennym lub wczesną jesienią. Warto pamiętać, że zarówno dereń kanadyjski, jak i dereń kousa potrafią dorastać do ponad 3 m, przez co bardzo istotna jest odpowiednia lokalizacja krzewów. Są one zarówno wysokie, jak i bardzo rozłożyste. Sadzonki derenia można wykorzystać jako żywopłoty, solitery oraz jako oryginalne zestawienia zieleni, np. w otoczeniu altany ogrodowej.

Dereń: cięcie – kiedy?

Przycinanie derenia przypada na okres wiosenny. Rocznie należy przycinać nawet do 1/3 przyrostu pędu. Rośli rosną wówczas szybko i zdrowo, a samo cięcie ma także charakter dekoracyjny – krzew jest równiejszy. Dereń kousa sadzonki jest nieco bardziej wrażliwy na przycinanie, od odmiany kanadyjskiej.