Laurowiśnia sadzonki do ogrodu

Laurowiśnia sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki Laurowiśnia cena producenta. To dumny przedstawiciel krzewów ozdobnych w polskich ogrodach. Sadzonka laurowiśnia znana jest między innymi ze swojego gęstego listowia oraz bardzo dekoracyjnego kwiatostanu. Co oferuje nasz sklep? Laurowiśnia wschodnia (parunus laurocerasus), czyli najpopularniejszy, ale i jeden z najbardziej uroczych przedstawicieli w tej grupie krzewów. Poznaj urodę laurowiśni oraz zapoznaj się z warunkami jej uprawy i pielęgnacji – zapraszamy!

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Laurowiśnia wschodnia 'Otto...

Laurowiśnia wschodnia 'Otto Luyken'

Prunus laurocerasus 'Otto Luyken'
20,00 zł Cena
Laurowiśnia wschodnia...

Laurowiśnia wschodnia 'Chamaeleon' PBR

Prunus laurocerasus...
20,00 zł CenaLaurowiśnia cena sadzonki

Oferujemy Państwu dwie odmiany: sadzonka laurowiśnia wschodnia chamaeleon oraz laurowiśnia wschodnia otto luyken. Obie dostępne są cenie zaledwie 20 zł! Sadzonka laurowiśnia dostarczana jest przez nas na terenie całej Polski, w sposób bezpieczny i szybki. Dla koszyka o wartości 300 zł zapewniamy Państwu darmową dostawę! 

Sadzonki laurowiśnia cena producenta

Laurowiśnia (sadzonki) to krzewy osiągające wysokość nawet 4 m. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznym liściom, które przypominają wyglądem liście laurowe. Jak rośnie laurowiśnia wschodnia? Uprawa jest bardzo wdzięczna – jeśli odpowiednio pielęgnujemy roślinę, odwdzięczy się oryginalnym kwiatostanem na wiosnę. Kwiaty laurowiśni przypominają grona, składające się z uroczych płatków oraz licznych pręcików. Z czasem laurowiśnia wschodnia owocuje, puszczając czarne, kuliste jagody.

Laurowiśnia sadzonki od szkółki

Roślina ta, w zależności od tego, w jakim miejscu jest posadzona i czy odpowiednio ją pielęgnujemy, może rosnąć stosunkowo szybko. Laurowiśnia sadzonka może osiągać roczny przyrost na poziomie 20-30 cm. Najlepsze warunki do uprawy to ciepły lekko zacieniony kącik w ogrodzie. Gleba powinna być żyzna i przepuszczalna, o obojętnym odczynie. Sadzonki laurowiśni narażone są na okresy suszy, więc trzeba zadbać o regularne nawadnianie. Zimą należy zasłonić roślinę przed mrozem.

Laurowiśnia – kiedy przycinać?

Cięcie laurowiśni powinno odbywać się po okresie kwitnienia, czyli w maju, czerwcu i na początku lipca. Nie powinno się przycinać liści, lecz redukować same gałązki. Dzięki rocznemu przycinaniu, sadzonka laurowiśnia będzie zdrowo i regularnie się rozwijać, a także osiągnie estetyczny kształt, zwłaszcza jeśli sadzimy je w szeregu, by zbudować wspaniały żywopłot (laurowiśnia wschodnia nadaje się do takich obsadzeń).

Laurowiśnia wschodnia: sadzonki – gdzie uprawiać?

To roślina o cenionych właściwościach dekoracyjnych, często sięgają po nią amatorzy ogrodowych aranżacji. Laurowiśnia wschodnia sadzonka rewelacyjnie sprawdza się jako soliter oraz żywopłot. Można ją zestawiać z innymi ozdobnymi krzewami liściastymi, lub w kompozycjach wielogatunkowych. Laurowiśnia wschodnia w postaci karłowatej tworzy przepiękne szpalery, stąd jej popularność u właścicieli ogrodów działkowych. 

Czy owoce laurowiśni są jadalne?

Nie należy jeść owoców laurowiśni. Czarne jagody są całkowicie trujące.