Turzyca sadzonki do ogrodu

Turzyca sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki Turzyca cena producenta. Moda na trawy ozdobne do ogrodu ciągle się rozwija. Jednym z chętniej wykorzystywanych w nowoczesnych kompozycjach jest turzyca – sadzonka o unikalnych, dekoracyjnych liściach. Dodaje charakteru i dzikości wielu ciekawym aranżacjom zieleni, cechuje ją łatwa pielęgnacja i świetna cena. Turzyca Morrowa jest u nas dostępna w dwóch cudownych odmianach – zapraszamy!

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Turzyca wiosenna  'The...

Turzyca wiosenna 'The Beatles'

Carex caryophyllea 'The Beatles'
15,00 zł Cena
Wiek: 2 lata, Doniczka: P11, Wysokość: 20-25 cm

Turzyca morrowa 'Ice Dance'

Carex morrowii 'Ice Dance'
16,00 zł Cena
Turzyca oszimska  'Evergold'

Turzyca oszimska 'Evergold'

Carex oshimensis 'Evergold'
14,00 zł Cena
Turzyca włosista  'Bronze...

Turzyca włosista 'Bronze Form'

Carex comans 'Bronze Form'
7,00 zł Cena
Turzyca morrowa 'Silver...

Turzyca morrowa 'Silver Scepter'

Carex morrowii 'Silve Scepter'
11,00 zł Cena
Turzyca morrowa  'Vanilla Ice'

Turzyca morrowa 'Vanilla Ice'

Carex morrowii 'Vanilla Ice'
16,00 zł Cena
Wiek: 2 lata, Doniczka: P11, Wysokość: 12-15 cm

Turzyca oszimska 'Maxigold'

Carex oshimensis 'Maxigold'
18,00 zł Cena
Turzyca prosowata 'Pamira'

Turzyca prosowata 'Pamira'

Carex panicea 'Pamira'
20,00 zł Cena

Turzyca cena sadzonki

Sadzonka turzyca jest jedną z najczęściej wybieranych pozycji do uzupełnienia wspaniałych skalniaków, obsadzenia skarp i rabat, jej uniwersalny, ale i dekoracyjny charakter nadaje jej miano wspaniałej rośliny towarzyszącej. Turzyca w ogrodzie to dodatek nie tylko uroczy, ale i niedrogi. Turzyca (sadzonki) dostępna jest już za 11 zł! Każda sadzonka to dodatkowe punkty lojalnościowe, które można zamieniać na super rabaty! Gdy koszyk przekroczy 300 zł, sklep Ogrodowy Młyn dostarczy Państwu zakupy z darmową dostawą!

Sadzonki Turzyca cena producenta

Najlepszy czas na sadzenie traw ozdobnych to wiosna lub późne lato, ale jeśli sadzonka turzyca wkopywana jest w pojemniku, to można to z powodzeniem robić cały rok. Co ile sadzić trawy w ogrodzie? W przypadku obu odmian turzyca morrowa, najlepiej zachować zasadę 5 sadzonek na 1 m kw powierzchni ogrodu. Warto dodać, że turzyce sadzonki nadają się do sadzenia także pod drzewami.

Jakie wymagania ma turzyca? Sadzonka należy raczej do tych bardziej tolerancyjnych traw ozdobnych, idealne warunki podłoża, to gleba próchnicza i przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna (roślina poradzi sobie z chwilowymi okresami suszy, jest też odporna na szkodniki i choroby). Jak duża rośnie turzyca morrowa? W przypadku oferowanych przez nas odmian Carex morrowii Silve Scepter oraz Carex morrowii Ice Dance, sadzonki dorastają do około 40 cm, są to trawy ozdobne niskie, o bujnych i gęstych liściach.

Turzyca: jak pielęgnować?

Jeśli zapewnimy odpowiednie warunki glebowe, nasza turzyca sadzonka będzie zdrowo i szybko rosła, odwdzięczając się cudownym kwitnieniem, które przypada na okres kwietnia. W okresie przedłużającej się suszy warto od czasu do czasu podlać turzyce. Można stosować nawozy wieloskładnikowe, jednak tylko w razie potrzeby, gdyż ich nadmierna ilość będzie szkodzić roślinie. Oprócz tego do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych zalicza się przycinanie turzycy.

Turzyca: jak przycinać?

Każdego roku należy usunąć przemarznięte i przyschnięte liście. Najlepiej zabrać się za to już wczesną wiosną, by odpowiednio przygotować roślinę na okres kwitnienia. Turzyca (sadzonka) dobrze prezentuje się przez cały rok, jednak sezonowe przycinanie i usuwanie uszkodzonych listków dodaje jej estetyki.

Turzyca sadzonki od szkółki

To odmiana, która doskonale nadaje się na zazielenianie wolnej przestrzeni. Jako nieuciążliwa w pielęgnacji sadzonka, turzyca może zagospodarować miejsce pod drzewami, wzdłuż ścieżek, pod oknami i tarasami, jak również w skalniakach i w otoczeniu wody. Turzyca nadaje się do sadzenia również w donicach i może być uprawiana na balkonie.