Kostrzewa sadzonki do ogrodu

Kostrzewa sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki Kostrzewa cena producenta. Kostrzewy to trawy ozdobne, które zyskały wielkie uznanie wśród architektów krajobrazu, ogrodników i amatorów zieleni na całym świecie. To roślina to prawdziwe urozmaicenie każdej kompozycji ogrodowej – estetycznie wypełnia przestrzeń, jest niewymagająca w uprawie i świetnie odnajduje się w naszym klimacie. Sklep Ogrodowy Młyn przygotował dla Państwa sadzonki kostrzewy w dwóch odmianach: kostrzewa sina oraz kostrzewa gautiera. Obie mają oryginalny urok i są wartościowym elementem aranżacji w ogrodzie lub na tarasie!

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Wiek: 2 lata, Doniczka: P9, Wysokość: 10-15 cm

Kostrzewa sina 'Elijah Blue'

Festuca cinerea 'Elijah Blue''
8,00 zł Cena
Kostrzewa Gautiera 'Pic...

Kostrzewa Gautiera 'Pic Carlit'

Festuca gautieri 'Pic Carlit'
6,50 zł CenaKostrzewa cena sadzonki

Kostrzewa (sadzonki) to wieloletnia roślina, wdzięcznie rozrastająca się w przydomowej przestrzeni. Nadaje dzikości oraz kształtu rabatom, skarpom i skalniakom – chociaż często jest „bohaterem drugiego planu”, bez niej w ogrodzie czegoś by zwyczajnie brakowało. Kostrzewa sadzonka jest dostępna w naszym sklepie już za 6,50 zł w obu ślicznych odmianach. Do zakupów doliczymy Państwu punkty lojalnościowe – polecamy zbierać je i wymieniać na super rabaty cenowe. Każdy koszyk w naszym sklepie, którego wartość przekroczy 300 zł, otrzymuje darmową dostawę wysyłkę zakupów!

Sadzonki trawy kostrzewa cena producenta

Trawa kostrzewa spotykana jest powszechnie nie tylko w przydomowych ogrodach, ale także w ogródkach działkowych i przestrzeni publicznej. Najbardziej rozpowszechnione gatunki kostrzewy w naszym klimacie to trawy niskie, osiągające około 20 cm. Kostrzewa sina wybierana jest bardzo często jako urozmaicenie krajobrazu, jej największym atutem są niebieskawe lub srebrzyste liście o dużej gęstości, dodające oryginalny, barwny akcent rabatom. Przez to sadzonka ta nazywana jest czasem „kostrzewa popielata”. Drugim najchętniej wybieranym gatunkiem traw ozdobnych z tej grupy jest kostrzewa gautiera. Sadzonki tej rośliny cechuje bardzo gęsta drobnolistna struktura, przypominająca zwierzęce futerko. Odpowiednio posadzona i pielęgnowana, tworzy w ogrodzie swoiste puchowe dywany, które nadają oryginalności i estetyki wolnej przestrzeni wokół domu. Kostrzewa (sadzonki) w odmianie gautiera cechuje żywa, kojąca zieleń, jest więc ciekawą alternatywą dla kostrzewy sinej.

Kostrzewa sadzonki od szkółki

Kostrzewy sadzonki to idealny materiał dla amatorów ogrodowych aranżacji. Są bardzo elastyczne w kwestii warunków uprawy, można wkopać je w miejscach zarówno nasłonecznionych, jak i lekko zacienionych. Podłoże nie musi być żyzne, najlepiej dla rośliny, gdy ma charakter przepuszczalny, gdyż nadmiar wilgoci w strefie korzeniowej szkodzi i naraża roślinę na choroby. Kiedy sadzić kostrzewy? Można zabrać się za to zarówno wiosną, jak i jesienią. Oczywiście najbardziej efektywnie wyglądają, tworząc całe ozdobne obszary, dlatego istotna jest prawidłowa rozstawa. Każda kostrzewa sadzonka powinna być oddalona od siebie o około 40 cm (gatunki kostrzewa sina i kostrzewa gautiera rosną raczej w szerz, aniżeli w górę).

Kostrzewa – jak pielęgnować?

Ważnym aspektem jest odpowiednia wilgoć. Kostrzewa (sadzonki młode) powinna być podlewana raczej regularnie, jednak dorosła roślina radzi sobie świetnie bez podlewania (chyba, że w okresach przeciągłej suszy). Regularnego podlewania wymaga jednak kostrzewa uprawiana w pojemnikach, np. na balkonie czy tarasie (pamiętajmy o drenażu – korzenie nie lubią być w wodzie). Kostrzewa sina oraz gautiera nie wymagają nawożenia i lepiej w ogóle z niego zrezygnować. Wyjątkiem są bardzo jałowe podłoża, np. o charakterze kamienistym. Zimą dobrze jest obłożyć kostrzewy sadzonki korą lub trocinami.