Funkia sadzonki do ogrodu

Funkia sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki Funkia cena producenta. Funkie, znane także pod nazwą hosty, to niezwykle dekoracyjne byliny ogrodowe, które w ostatnich latach zdobyły uznanie wśród właścicieli ogrodów w całej Polsce. Ozdobne, okazałe liście funkii są jej znakiem rozpoznawczym, cechuje je wyjątkowa stylistyka, nieco odmienna od flory w naszym rodzimym klimacie. Przez to właśnie funkia sadzonka nadaje ogrodowym aranżacjom nieco orientalnego charakteru, rodem z ogrodów botanicznych. Hosty sadzonki są dostępne w sklepie Ogrodowy Młyn aż w 11 odmianach!

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji
Funkia 'Purple Heart'

Funkia 'Purple Heart'

Hosta 'Purple Heart'
17,00 zł Cena
Funkia  'Blue Angel'

Funkia 'Blue Angel'

Hosta 'Blue Angel'
15,00 zł Cena
Funkia  'Sum and Substance'

Funkia 'Sum and Substance'

Hosta 'Sum & Substance'
15,00 zł Cena
Funkia  'Blue Mouse Ears'

Funkia 'Blue Mouse Ears'

Hosta 'Blue Mouse Ears'
12,00 zł Cena
Funkia  'Minuteman'

Funkia 'Minuteman'

Hosta 'Minuteman'
16,00 zł Cena
Funkia 'Orange Marmalade'

Funkia 'Orange Marmalade'

Hosta ''Orange Marmalade''
30,00 zł Cena
Funkia  'Whirlwind'

Funkia 'Whirlwind'

Hosta 'Whirlwind'
16,00 zł Cena
Funkia  'Halcyon'

Funkia 'Halcyon'

Hosta 'Halcyon'
15,00 zł Cena
Funkia  'Abiqua Drinking...

Funkia 'Abiqua Drinking Gourd'

Hosta 'Abiqua Drinking Gourd'
17,00 zł Cena
Funkia 'Francee'

Funkia 'Francee'

Hosta 'Francee'
12,00 zł Cena
Funkia 'Sagae'

Funkia 'Sagae'

Hosta 'Sagae'
20,00 zł Cena
Funkia 'Earth Angel' PBR

Funkia 'Earth Angel' PBR

Hosta 'Earth Angel' PBR
26,00 zł Cena
Funkia  'Elegans'

Funkia 'Elegans'

Hosta 'Elegans'
15,00 zł Cena
Funkia 'Guacamole'

Funkia 'Guacamole'

Hosta 'Guacamole'
15,00 zł Cena
Funkia 'Empress  Wu'

Funkia 'Empress Wu'

Hosta 'Empress Wu'
35,00 zł CenaFunkia cena sadzonki

Sadzenie funkii to świetna okazja by nadać nieco dalekowschodniej urody swojemu otoczeniu – oryginalnie hosty pochodzą właśnie z rejonów Chin, Japonii i Korei. Jednocześnie dobrze radzą sobie w naszym klimacie. Na świecie jest aż około 1 000 odmian funkii, my jednak wybraliśmy spośród nich 11 najbardziej dekoracyjnych i przyjaznych w uprawie. Hosty sadzonki dostępną są już od 12 zł! Ponadto każda zakupiona funkia sadzonka to dodatkowe punkty lojalnościowe, które następnie mogą Państwo wymieniać na obniżki cenowe w trakcie zakupów w sklepie Ogrodowy Młyn! Każdy koszyk, którego wartość przekroczy 300 zł obejmuje darmowa dostawa na terenie Polski!

Sadzonki Funkia cena producenta

Hosta funkia dostępna w pojemnikach może być sadzona przez cały sezon. Ważnym elementem prawidłowego wzrostu tej byliny jest nawożenie, które powinno odbywać się dwa razy do roku: w kwietniu i czerwcu (maksymalnie na początku lipca). Nawóz do funkii powinien być wieloskładnikowy, sadzonka hosta może być nim obłożona (warstwa kilku centymetrów) wiosną i jesienią. 

Funkia: jaka ziemia?

Aby cieszyć się wspaniałym przyrostem i zdrowymi liśćmi, funkia ogrodowa musi mieć zapewnione właściwe warunki glebowe. Najlepiej gdy ziemia jest żyzna i przepuszczalna. Funkia sadzonka lubi podłoże o odczynie lekko kwaśnym i lekko wilgotnym. Z natury, hosta funkia lubi tereny wilgotne, dlatego niezłym pomysłem jest obsadzenie jej w okolicy oczek wodnych, stawów czy sadzawek. Jednocześnie warto pamiętać, że optymalne jest dla nich stanowisko lekko cieniste.

Funkia sadzonki od szkółki

Jak już wspomnieliśmy, sadzonka hosta funkia lubi wodę, dlatego w okresach suszy powinniśmy zadbać o podlewanie, kierując strugę bezpośrednio do korzenia, a nie na liście. Nasłonecznione, opryskane liście mogą zostać poparzone. Ze względu na swój liściasty charakter, funkie sadzonki są mocno narażone na ślimaki, dla których stanowią idealny pokarm. By zapobiec wygryzaniu liści wystarczy obsypać sadzonki hosta warstwą wapnia palonego lub specjalnych preparatów chemicznych, które odstraszą slimaki.

Funkia: z czym łączyć?

Rośliny te świetnie nadają się do kompozycji z gatunkami zimozielonymi. Najczęściej kwiat funkia zdobi skalniaki oraz rabaty, będąc orientalnym akcentem uzupełniającym kolorowe kwiatostany innych gatunków bylin. Z czym sadzić funkie? Niezapominajka, zawilec czy bergenia tworzą urocze aranżacje, ale warto eksperymentować także z bluszczem i paprociami.