Tawułka sadzonki do ogrodu

Tawułka sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Tawułka rozchodnik cena producenta. Tawułka zyskała wielu sympatyków wśród posiadaczy ogrodów w całej Polsce. W grupie bylin ozdobnych wyróżnia ją niespotykanej urody kwiatostan koloru różowego i purpurowego. To prawdziwa ogrodowa piękność, w dodatku jest mało uciążliwa w pielęgnacji i świetnie radzi sobie w polskim klimacie, także w miastach o dużym zanieczyszczeniu powietrza. Tawułka Arendsa, ze względu na bardzo łatwą uprawę polecana jest wszystkim amatorom ogrodowych aranżacji!

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Tawułka arendsa 'Elizabeth...

Tawułka arendsa 'Elizabeth Bloom' PBR

Astilbe x arendsii 'Elizabeth...
13,00 zł Cena
Tawułka chińska 'Pumila'

Tawułka chińska 'Pumila'

Astilbe chinensis 'Pumila'
6,50 zł Cena
Tawułka chińska 'Vision in...

Tawułka chińska 'Vision in Red'

Astilbe chinensis 'VIsion in Red'
13,50 zł CenaTawułka cena sadzonki

Spośród wielu znanych na świecie odmian, w naszym sklepie udostępniamy Państwu te najbardziej okazałe – wybór padł na dwie odmiany: sadzonka tawułka arendsa oraz sadzonka tawułka chińska. Obie cechują się wspaniałym, dekoracyjnym kwiatostanem w różnych odcieniach koloru różowego i fioletowego. Tawułka (sadzonki) dostarczana jest do klientów w pojemnikach C2 lub P9, w cenie od 6,50 zł do 13,50 zł. Każda zakupiona tawułka sadzonka to dodatkowe punkty lojalnościowe w naszym sklepie online, które można wymieniać na atrakcyjne zniżki cenowe przy kolejnych zakupach! Każdy koszyk o wartości przekraczającej 300 zł dostaje od nas darmową dostawę!

Sadzonki Tawułka cena producenta

Okresy kwitnienia są różne dla obu odmian. Tawułka sadzonka w odmianie „arendsa” kwitnie w okresie od lipca do sierpnia. W przypadku odmiany tawułka „chińska”, sadzonka kwitnie w okresie od września do listopada. Warto zatem dobrać odpowiednią dla swojej kompozycji odmianę, tak kolorystycznie, jak i w aspekcie terminu kwitnienia.

Tawułka sadzonki od szkółki

Zdecydowanie warto zaplanować sadzenie tawułki z dala od drzew. Bylina ta ma dość dużą bryłę korzeniową i nie warto by konkurowała z drzewami o składniki pokarmowe i wodę. Jest to roślina raczej odporna na mróz, jedynie w wyższych partiach górskich może średnio znosić długie i ciężkie zimy. Tawułka sadzonka powinna być posadzona w glebie kwaśnej, przepuszczalnej i stale lekko wilgotnej. Warto wybierać dla nich stanowiska lekko nasłonecznione lub półcieniste. Młode sadzonki tawułki powinniśmy podlewać dość regularnie, warto o to zadbać przede wszystkim w suche i gorące lata. Kiedy sadzić? Tawułka powinna być wkopywana w okresach od marca do maja. Najlepiej prezentują się w grupach po ok. 10 – 12 sztuk na 1 metr kwadratowy rabaty lub skalniaka (łącznie do kilkudziesięciu w jednej kompozycji).

Tawułka: pielęgnacja

Jedną z podstawowych czynności pielęgnacyjnych jest nawożenie tawułki. Sadzonki poleca się zasilać naturalnymi nawozami, np. kompostem lub obornikiem. Wykonuje się to w kwietniu, czerwcu i na przełomie sierpnia oraz września, a więc stosunkowo często. Cięcie tawułki ma charakter typowo odświeżający wczesną wiosną – roślinę należy oczyścić z suchych i chorych liści oraz pędów. Później, tj. około lipca, przycinanie tawułki (sadzonki) powinno dotyczyć już przekwitłych kwiatostanów, w miejsce których pojawią się nowe i samo kwitnienie będzie trwało dłużej.