Rozchodnik sadzonki do ogrodu

Rozchodnik sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki rozchodnik cena producenta. Rozchodnik to stały bywalec ogrodów w Polsce, nigdy jednak nie wychodzi z mody i zawsze chętnie wykorzystywany jest tak przez architektów krajobrazu, jak i amatorów ogrodowych aranżacji. Jego naturalne, sielskie piękno nadaje uroku ogrodom i ogródkom działkowym, w których pierwsze skrzypce gra właśnie przyroda – sadzonki rozchodnik swym charakterystycznym, intensywnym kolorem różu i fioletu są niczym namalowane w naszym krajobrazie. Ponadto rozchodnik to bylina łatwa w uprawie i pielęgnacji, co stawia ją w czołówce najczęściej kupowanych roślin ozdobnych.

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji
Rozchodnik okazały 'Brillant'

Rozchodnik okazały 'Brillant'

Sedum spectabile 'Brillant'
13,00 zł Cena
Rozchodnik okazały 'Matrona'

Rozchodnik okazały 'Matrona'

Sedum spectabile 'Matrona'
14,00 zł Cena
Rozchodnik karpacki...

Rozchodnik karpacki 'Munstead Dark Red'

Sedum telephium 'Munstead Dark...
15,00 zł Cena
Rozchodnik karpacki 'Purple...

Rozchodnik karpacki 'Purple Emperor'

Sedum telephium 'Purple Emperor'
10,00 zł Cena
Rozchdonik okazały 'Meteor'

Rozchdonik okazały 'Meteor'

Sedum spectabile 'Meteor'
10,00 zł Cena
Rozchodnik okazały 'Carmen'

Rozchodnik okazały 'Carmen'

Sedum spectabile 'Camen'
11,00 zł Cena
Rozchodnik karpacki 'Red...

Rozchodnik karpacki 'Red Cauli'

Sedum telephium 'Red Cauli'
10,00 zł Cena
Rozchodnik karpacki...

Rozchodnik karpacki 'Herbstfreude'

Sedum telephium 'Herbstfreude'
12,00 zł Cena
Wiek: 2 lata, Doniczka: P11, Wysokość: 25 cm

Rozchodnik karpacki 'Oriental Dancer'

Sedum telephium 'Oriental Dancer'
17,00 zł Cena
Wiek:  2 lata, Doniczka: P11, Wysokość: 30-35cm

Rozchodnik karpacki 'Mr. GoodBud'

Sedum telephium 'Mr. Good Bud'
17,00 zł Cena
Wiek: 2 lata, Doniczka: P11, Wysokość:  30 cm

Rozchodnik karpacki 'Thunderhead'

Sedum telephium 'Thunderhead'
17,00 zł Cena
Wiek: 2 lata, Doniczka: P11, Wysokość:  15 cm

Rozchodnik karpacki 'Dark Magic'

Sedum telephium 'Dark Magic'
17,00 zł CenaRozchodnik cena sadzonki

Spośród wielu odmian tej uroczej rośliny ogrodowej, przygotowaliśmy dla Państwa ofertę, składającą się z dwóch najbardziej uznanych, a mianowicie sadzonka rozchodnik okazały oraz rozchodnik karpacki. Wszystkie 10 odmian kolorystycznych oferujemy Państwu w cenie 10 zł od sadzonki. Rozchodnik sprawdzi się jako ozdoba skalniaków i zielonych dachów, jest bardzo ceniona nie tylko za swoje walory estetyczne (mają urocze, zielone listki prawie przez cały rok), ale także za odporność na trudne warunki. Każdy rozchodnik sadzonka kupiony w sklepie Ogrodowy Młyn dodaje do Państwa kont dodatkowe punkty lojalnościowe, które można wykorzystać na zniżki przy kolejnych zakupach!

Sadzonki rozchodnik cena producenta

Rozchodniki można z powodzeniem sadzić od kwietnia aż do września. Rośliny te, mimo niewątpliwych walorów dekoracyjnych, nie wymagają uciążliwej pielęgnacji. Rozchodnik (sadzonki) lubią miejsca nasłonecznione, wówczas odwdzięczają się obfitymi kwiatami. W naturze występują w miejscach kamienistych i skalistych, dlatego także w ogrodzie można poszukać dla nich miejsca na murkach, skalniakach itp. Jaka ziemia do rozchodników? Przede wszystkim żyzna i przepuszczalna, lekko wilgotna, o odczynie obojętnym. Oprócz tego rozchodnik sadzonka nie wymaga specjalnego podłoża i będzie zdrowo rósł na typowej ziemi ogrodowej. 

Rozchodnik sadzonki od szkółki

Rozchodniki (sadzonki) nie bywają bardzo wysokie, średnio osiągają ok. 50 cm, maksymalnie zaś ok. 80 cm. Najlepiej prezentują się w większych grupach 3-5 szt, zaś na 1 metr kwadratowy rabaty lub skalniaka sugeruje się sadzić rozchodniki w ilości ok. 5 – 7 szt. Jest to roślina dosyć odporna na zimno, jednak zaleca się jej okrywanie na sezon zimowy. Może nam posłużyć do tego zarówno słoma lub kora drzewna, jak i specjalistyczna agrowłóknina. Po zimie można przyciąć uschnięte, przemarznięte i chore pędy, jednocześnie spulchniając glebę w sąsiedztwie sadzonki. Rozchodnik zwykle nie wymaga dodatkowego podlewania.

Rozchodnik: kiedy kwitnie?

W zależności od odmiany rozchodniki kwitną od czerwca do października. Wiele zależy od warunków uprawy, w słonecznym miejscu i w dobrych warunkach glebowych niektóre rozchodniki kwitną nawet do pierwszych przymrozków. Kwiatostan przez cały okres kwitnienia cechują bujne wiechy o intensywnym zabarwieniu.