Wiek sadzonki
---
Doniczka
---
Wysokość
---
Paszport rośliny
A Vinca minor 'Alba'
B PL-30/07/20138
C -
D PL

Barwinek mniejszy 'Alba'

Vinca minor 'Alba'

Przybliżony terminu wysyłki produktu w przedsprzedaży


9,50 zł
Wybierz Pojemnik (Opisy rozmiarów):
Obecnie brak na stanie

Kupując ten produkt otrzymasz 9 punktów lojalnościowych. Twój koszyk będzie posiadał 9 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na kupon wart zł 0.45.


Dostępność
Podana dostępność dotyczy jedynie sklepu internetowego.
Wysyłka kurierska
.
Darmowa dostawa od 300zł
Informacje o dostawie
Jak pakujemy rośliny?
Przeczytaj o tym
Cykl produkcyjny roślin?
Dowiedz się więcej o cyklu produkcyjnym
Zamów telefonicznie - (+48) 507 106 326
Infolinia czynna od pn. do pt. 8:00 - 16:00.

Charakterystyka odmiany

Forma: Krzewinka
Wysokość: do 10 cm
Pokrój: płożący
Barwa liści (igieł): ciemnozielone
Zimozieloność liści (igieł): Tak
Barwa kwiatów: białe
Pora kwitnienia: kwiecień, maj
Nasłonecznienie: stanowisko cieniste, stanowisko półcieniste
Wilgotność: podłoże umiarkowanie wilgotne
pH podłoża: Obojętne: pH od 6,6 do 7,2
Rodzaj gleby: przeciętna ogrodowa
Walory: ozdobne kwiaty, roślina zimozielona
Zastosowanie: ogrody skalne, rabaty, roślina okrywowa, w grupach
Strefa mrozoodporności: 6A ( do - 23°C )

Barwinek mniejszy 'Alba' sadzonki

Zimozielona, płożąca się roślina. Płożące pędy na ziemi ukorzeniają się, pokrywając szczelnie glebę. Liście ciemnozielone, skórzaste, lancetowate. Kwiaty białe, ukazują się w kwietniu i maju, mniej obficie do września. Dobrze rośnie na glebach umiarkowanie wilgotnych, stanowiskach półcienistych i cienistych. Doskonała roślina okrywowa (zadarniająca) na skarpy, murki, groby, do pojemników.

Sadzonki Barwinek mniejszy 'Alba' cena producenta

Napisz swoją opinię!

stanowisko cieniste

Mój ogród znajduje się w miejscu cienistym i serio bardzo mało światła dociera tam nawet w bardzo słoneczne dni. Dlatego szukałam roślin, które sobie poradzą w tak mało komfortowym miejscu. Barwinek alba (sadzonki) wybrałam ze względu na białe kwiaty, które chociaż trochę ‘oświetlą’ to cieniste miejsce, to był strzał w 10.

ogród skalny

Mam rabatę skalną – skalniak, długo szukałam ładnych roślin, które będą się ‘wylewać’ na niższe części mojego skalniaka. Znalazłam barwinek ‘alba’ (sadzonki) który wydawał mi się początkowo nie do końca tym, czego szukałam. Ale zamówiłam go i posadziłam. Rozrósł się pięknie, kwitnie i zapełnił wszystkie puste przestrzenie. Przycinam go, chociaż nie wiem czy powinna, żeby nie zarósł na inne rośliny. Barwinek alba cena OK

na brak pomysłu

Barwinek jest rośliną doskonałą na miejsca, z którymi nie wiadomo co zrobić. Zapełniłem barwinek ‘Alba’ (sadzonki) każda wolna i brzydką powierzchnię ogrodu gdzie nie ma ścieżek i naprawdę wygląda to imponująco. Nie mam żanych zastrzeżeń co do transakcji i dostawy, rośliny otrzymałem pięknie zapakowane, zabezpieczone i bez żadnych uszkodzeń, poza tym barwinek alba cena a jakość, nie ma porównania

na brak pomysłu

Barwinek (sadzonki) jest rośliną doskonałą na miejsca, z którymi nie wiadomo co zrobić. Zapełniłem barwinek ‘Alba’ cena każda wolna i brzydką powierzchnię ogrodu gdzie nie ma ścieżek i naprawdę wygląda to imponująco. Nie mam żanych zastrzeżeń co do transakcji i dostawy, rośliny otrzymałem pięknie zapakowane, zabezpieczone i bez żadnych uszkodzeń

ozdobne kwiaty

Dla mnie ważne były kwiaty i wysokość rośliny. Barwinek ‘alba’ (sadzonki) jest niski i co ważne zimozielony więc cały rok będzie nam towarzyszył. Zapewne dokupię jeszcze odmianę o różowych kwiatach i ‘wymieszam’ je, aby trochę urozmaicić biel barwinek ‘Alba’ cena? Już zauważyłem, że pod liśćmi barwinka zamieszkały różne małe zwierzątka, będę obserwował co tam się dalej wydarzy :)

kołderka z barwinka

Dosłownie tak wygląda po zagęszczeniu się i zakwitnięciu. Jak taka kołderka dl podłoża. Początkowo nie byłam przekonana, bo posadziłam ją wg podanej w intenecie rozstawy i była jakaś taka rzadka. Ale jak wiadomo trzeba się uzbroić w cierpliwość, dlatego czekałam i czekałam, a ona rosła i rosła, aż w końcu jest! Piękna, zwarta, niska, ale pełna kwiatów kołderka dla brzydkiej do tej pory ziemi.

niska, ale widoczna

Chyba dzięki tej intensywnej zieleni liści jest tak widoczna i piękna. Jeden minus – moje zamówienie pachnie tak zwaną malizną, dlatego następnym razem kupię o wiele więcej roślin. Dziękuję za tak wspaniałe zabezpieczenie roślin przed niebezpieczeństwami czyhającymi podczas podróży. Teraz wiem, że warto inwestować w rośliny dobrej jakości. To naprawdę mnie cieszy. Barwinek Alba Sadzonki Cena do polecenia proszę państwa

Pod osłoną drzew

Mój barwinek (sadzonki) kupiony u Państwa był pięknie zapakowany i od razu ucieszły mnie jego widok. Jako wieloletnia ogrodniczka amatorka posadziłam barwinek ‘alba’ cena pod osłonami drzew i dzięki temu ożywiłam zacienione miejsce pod ich koronami. Teraz już nie wieje nudą w moim ogrodzie, a pięknym zapachem barwinka i innych zakupionych u Państwa roślin

cudo cudo cudo!

Takiej rośliny właśnie szukałem. Płożącej, niskiej, o białych kwiatach, która zachwyci mnie i wszystkich, którzy będą ją oglądać. Że tez wcześniej jej nigdy nie widziałam, a podobno to taka popularna roślina. Barwinek (sadzonki) rozrósł się w mgnieniu oka i pięknie zakwitł na biało. Ma około 8-10 centymetrów. Super roślina

Według, opracowanych w 1997 roku przez Związek Szkółkarzy Polskich zaleceń jakościowych dla ozdobnego materiału szkółkarskiego, za pojemnik uznaje się naczynie z dnem, do uprawy roślin o pojemności powyżej 1,5 l. Mniejsze naczynia to doniczki, które w naszym sklepie są również nazywane pojemnikami.

Symbol C oznacza się pojemniki od 1,5 l. Jeśli zobaczymy oznaczenie, np. C3 dostajemy informację, że pojemność wynosi 3 litry. Analogicznie odnosimy się do pozostałych symboli z oznaczeniem C. Doniczkom, poniżej 1,5 l, przypisany jest symbol P. Dodatkowo dostajemy informację o średnicy lub długości górnej krawędzi, np. P9 to doniczka okrągła o średnicy 9 cm lub kwadratowa o długości boku 9 cm.

Pojemnik P9
Pojemnik P9
Pojemnik C2
Pojemnik C2

Doskonale zrozumiemy, że podczas zakupów, doboru czy samego planowania zmian rodzi się mnóstwo pytań. Aby było Państwu łatwiej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez klientów podczas wizyt w naszej Szkółce. Jeśli jednak nie znajdą Państwo wachlarza odpowiedzi rozwiewającego rodzące się wątpliwości zapraszamy do wysłania zapytania na adres: info@ogrodowymlyn.pl • Czy istnieje możliwość zamówienia roślin telefonicznie lub mailowo? 
  • Tak, istnieje taka możliwość. W tym celu należy zadzwonić pod wskazany na stronie numer telefonu. Podać nazwy wybranych roślin z naszej oferty online wraz z wielkością pojemnika. Nasz dział sprzedaży detalicznej przygotuje zestawienie roślin wraz z cenami oraz kosztem wysyłki i prześle na Państwa adres e-mail. Analogicznie należy postąpić gdy wybiorą  Państwo zamówienie drogą mailową. Jednakże zachęcamy Państwa do dokonywania zakupów za pośrednictwem naszej strony. Proces zakupowy został tak zaprojektowany, aby każdy zakup przebiegł bez problemu. Ponadto proszę mieć na uwadze fakt, że dokonywanie zakupów za pośrednictwem naszej strony jest nagradzane programem lojalnościowym.
 • W jakich godzinach można składać zamówienia?
  • Dokonując zakupów za pośrednictwem strony mogą Państwo składać zamówienia przez 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Telefonicznie w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku.
 • Czy można kupić rośliny na fakturę VAT?
  • Tak, jeśli poinformują nas Państwo o tym podczas składania zamówienia. W przypadku braku zgłoszenia chęci otrzymania faktury wystawimy paragon. 
 • Czy istnieje możliwość odbioru osobistego?
  • Oczywiście, odbioru można dokonać w siedzibie naszej Szkółki już w następnym dniu roboczym. Dokładną lokalizację znajdą Państwo w zakładce kontakt.
 • Jak należy postąpić gdy kurier dostarczy przesyłkę uszkodzoną (rozerwany karton, zgnieciony itp.)
  • Jeśli podczas odbioru przesyłki z rąk kuriera stwierdzą Państwo, że paczka nosi ślady niewłaściwego traktowania przesyłki.Należy nie odbierać przesyłki oraz zgłosić problem kurierowi, który w obecności Państwa sporządzi stosowny protokół zwrotu.
 • Najlepsza pora na sadzenie roślin?
  • Rośliny, które posiadają system korzeniowy w pojemniku można sadzić od wczesnej wiosny (kiedy gleba odmarznie po zimie)  do późnej jesieni. 
 • W jakim terminie prowadzimy sprzedaż?
  • Sprzedaż wysłkową prowadzimy od 1 kwietnia do 31 listopada. Terminy jednak mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe
 • Jak często podlewać zakupione rośliny?
  • Różnorodność roślin jest tak duża, że ciężko wskazać konkretną ilość wody. Każda roślina w sklepie ma opisaną cechę tzw. wilgotność przy której widnieją wymagania rośliny co do potrzeb nawodnienia. Ponadto należy pamiętać, że na ilość wody w glebie wpływ ma wiele czynników: nasłonecznienie, rodzaj gleby, temperatura, rodzaj zastosowanej ściółki, ilość opadów.

 • Doświadczenie
  • Nasza szkółka powstała w 2003 roku, dzięki czemu teraz jesteśmy bogatsi o 18 lat doświadczenia. Zamiłowanie do roślin oraz chęć zapewnienia najwyższej jakości oferowanej Państwu w naszej Szkółce spowodowały, że jeszcze bardziej kochamy to, co robimy.
 • Wysoka jakość
  • Każda roślina, która przechodzi przez nasze ręce jest pielęgnowana z niesamowitą starannością. Nasz asortyment z roku na rok się powiększa, co nie powoduje spadku oferowanej jakości. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej staramy się ulepszyć naszą produkcję.
 • Konkurencyjne ceny
  • Wybierając naszą Szkółkę decydują się Państwo nie tylko na zakup roślin, ale również na zabranie ze sobą najwyższej jakości porad w zakresie pielęgnacji, głowy pełnej pomysłów na kolejne ulepszenie swojej zielonej przestrzeni i co najważniejsze Państwa portfel nie będzie świecił pustkami, co oznacza, że znajdą Państwo u nas również konkurencyjne ceny, co absolutnie nie ma żadnego wpływu na oferowaną, najwyższą jakości produktów!
 • Pomoc
  • Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji, chętni i zwarci do współpracy i pomocy w każdej sytuacji.
 • Bezpieczeństwo
  • Podróż kupionych przez Państwa roślin zaczyna się już wewnątrz naszej Szkółki. Na początku starannie wybrane okazy są transportowane do miejsca, gdzie zostają spakowane. Każdej roślinie zapewniamy komfortowe warunki transportu poprzez dobór odpowiedniego opakowania oraz zabezpieczenia pozwalającego na w pełni udaną podróż do odbiorcy. Naszym celem jest sprawienie Państwu radości nie tylko podczas zakupów w sklepie on-line, ale również w momencie otwierania paczki z roślinami. Dlatego gwarantujemy Państwu, że każda, nawet najmniejsza roślina, będzie zapakowana z indywidualnym podejściem.
Najwyższa Jakość Gwarantujemy najwyższą jakość naszych produktów. Rośliny są uprawiane w warunkach klimatycznych Polski i zahartowane. Odpowiednio pielęgnowane w trakcie całe roku wegetacyjnego. Cechują się wysoką zdrowotnością. Kupując u nas rośliny mają Państwo pewność że zostaną spakowane z dużą dbałością o bezpieczeństwo Poświęciliśmy wiele godzin na przetestowanie różnych materiałów, a także firm kurierskich, co daje pewność, że rośliny dotrą do Państwa w całości. Rośliny wysyłamy od poniedziałku do czwartku aby nie spędziły weekendu w magazynach kurierskich.
Rośliny ukorzenione Zapewniamy, że wysyłane przez nas sadzonki roślin otrzymacie Państwo w doniczkach, w której rosły na ostatnim etapie produkcji. Każda roślina ma bogaty system korzeniowy (zamknięty) dzięki czemu w miejscu docelowym łatwo wznawiają wzrost. Wśród korzeni mogą Państwo spotkać kolorowe kuleczki, które są niczym innym jak nawozem stosowanym w naszej szkółce.
Wygląd w różnych porach roku Należy pamiętać, że rośliny zmieniają wygląd w trakcie roku. W związku z tym w zależności od pory roku, w której roślina jest zamówiona jej wygląd może różnić się od sadzonki przedstawionej na zdjęciu. Wczesną wiosną większość krzewów liściastych i pnączy nie ma liści. Byliny są pozbawione części nadziemnej. Dodatkowo krzewy mogą być przycięte. Jesienią zmienia się barwa liści.
Zdrowotność roślin Kupując u nas otrzymują Państwo sprawdzone i zdrowe rośliny. Jakość i zdrowotność naszych roślin potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORIN) Posiadamy indywidualny numer podmiotu profesjonalnego:PL-30/07/20138. Każda roślina otrzymuje indywidualny paszport zdrowotności.