Obecność bylin w naszych ogrodach dodaje uroku i sprawia, że miejsce wypoczynku staje się uciechą dla oczu. Piękne kolory kwiatów, różnorodność kształtów, wysokości i pokrojów, terminów kwitnienia nadaje nigdy nienudzący się obraz pięknego krajobrazu.
Czy w waszym ogrodzie pełne słońce ogrzewa jakieś miejsce dłużej niż osiem godzin dziennie? Jeśli tak to zdecydowanie powinniście przeczytać to, co znajduje się poniżej. Dlaczego? Ponieważ znajdziecie tam drzewa, krzewy i kolorowe byliny kochające słońce.
Drzewa iglaste to często monumentalne, piękne i budzące respekt okazy. Bardzo wiele osób szukając działki na swój wymarzony dom zwraca uwagę na już istniejącą zieleń.
Czy trawa może być jedynie zielonym i równo przystrzyżonym dywanem okalanym przez piękne rabaty? Jeszcze do niedawna na pewno tak było, jednak coraz częściej możemy zauważyć w ogrodach przeróżne odmiany traw ozdobnych.
Nawet w małym ogrodzie można zagwarantować sobie namiastkę miejskiego parku. Jak to możliwe? Dzięki posadzeniu w naszym przydomowym raju drzew iglastych
Ściółki zwiększają wilgotność gleby. Hamują intensywność parowania wody z wierzchniej warstwy ziemi oraz działają inhibicyjnie na rozwój chwastów, które w okresie lata mogą zwiększyć straty wody o 25%.
Gdybyśmy chcieli wybrać idealną roślinę do naszego ogrodu, na taras lub balkon to z pewnością wiele z nas pomyślałoby o funkii (Hosta). Co sprawia, że jest dla nas tak atrakcyjna?
Cis - roślina bardzo popularna w przydomowych ogrodach, parkach, skwerach. Czy można z niej uzyskać coś więcej niż tylko swobodnie rosnący krzew? Czy możemy go przycinać, wyginać i formować wedle własnego uznania?
Czy zamykając oczy i myśląc o wiejskiej chatce z pięknym, kolorowym ogrodem widzicie falującą na wietrze lawendę o nieziemsko pięknych, fioletowych kwiatach? Czy czujecie ten niepowtarzalny zapach kojarzący się z latem, ciepłem i beztroską?