Hortensja bukietowa 'Little Lime' PBR

Hydrangea panniculata 'Little Lime' PBR

Przybliżony terminu wysyłki produktu w przedsprzedaży


					Array
(
  [505] => Array
    (
      [attributes_values] => Array
        (
          [5] => P9
        )

      [attributes] => Array
        (
          [0] => 26
        )

      [price] => 13.888888
      [specific_price] => Array
        (
        )

      [ecotax] => 0
      [weight] => 0.5
      [quantity] => 0
      [reference] => P91911
      [unit_impact] => 0.000000
      [minimal_quantity] => 1
      [available_date] => 2020-04-01
      [date_formatted] => 2020-04-01
      [id_image] => -1
      [list] => '26'
    )

  [661] => Array
    (
      [attributes_values] => Array
        (
          [5] => C3
        )

      [attributes] => Array
        (
          [0] => 28
        )

      [price] => 24.074074
      [specific_price] => Array
        (
        )

      [ecotax] => 0
      [weight] => 2.45
      [quantity] => 87
      [reference] => C3 1917
      [unit_impact] => 0.000000
      [minimal_quantity] => 1
      [available_date] => 2020-06-01
      [date_formatted] => 2020-06-01
      [id_image] => 2158
      [list] => '28'
    )

)
1
				
od 12,50 zł
26,00 zł
Wybierz Pojemnik (Opisy rozmiarów):

Kupując ten produkt otrzymasz 26 punktów lojalnościowych. Twój koszyk będzie posiadał 26 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na kupon wart zł 1.30.


Charakterystyka odmiany

Forma: Krzew
Pokrój: Krzaczasty
Wysokość po 10 latach: do 1 m
Szerokość: do 1,8 m
Barwa liści (igieł): ciemnozielone
Zimozieloność liści (igieł): Nie
Barwa kwiatów: Kremowo-Białe
Pora kwitnienia: lipiec, październik, sierpień, wrzesień
Nasłonecznienie: stanowisko półcieniste, stanowisko słoneczne
pH podłoża: Lekko kwaśne: pH od 5,5 do 6,5
Rodzaj gleby: przeciętna ogrodowa, próchniczna
Walory: ozdobne kwiaty
Zastosowanie: ogrody przydomowe, rabaty, szpaler, w grupach
Strefa mrozoodporności: 5A (do -30°C )

Hortensja bukietowa 'Little Lime' PBR sadzonki

Sport odmiany ‘Limelight’ o dużych kwiatostanach zmieniających barwę w trakcie kwitnienia. Niski, karłowy i zwarty krzew osiągający zaledwie 0,9-1,2 m wysokości oraz 1,8 m szerokości. Pędy wyprostowane, sztywne, ciemnoczerwone. Liście jajowate, na końcach zaostrzone, ciemnozielone, po obu stronach szorstko owłosione, jesienią przebarwiające się na czerwono-brązowo. Kwiaty wyłącznie płonne, zebrane w ogromne, szerokostożkowe wiechy długości około 20 cm. Kwiaty bardzo liczne, początkowo seledynowe, w miarę rozwoju białokremowe, pod koniec lata różowiejące. Krzewy kwitną od lipca do września, ale nawet po zaschnięciu kwiatostany pozostają ciekawą ozdobą roślin przez całą zimę. Odmiana najlepiej rośnie na glebach próchnicznych lub gliniastych, umiarkowanie wilgotnych, lekko kwaśnych, na stanowiskach słonecznych do półcienistych. Roślina całkowicie odporna na mróz, zdrowa i żywotna. Krzew polecany do uprawy w ogrodach przydomowych, na rabatach bylinowych, w kompozycjach z krzewami liściastymi oraz w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach. Może pełnić rolę efektownej rośliny okrywowej. Kwiaty cięte doskonale nadają się do żywych i suchych bukietów, po zasuszeniu długo zachowują walory dekoracyjne.

Sadzonki Hortensja bukietowa 'Little Lime' PBR cena producenta

Napisz swoją opinię!

Mrozoodporna

Najważniejsze, że daje radę zimą, mieszkam na południu i potrafi u nas przymrozić, wiele krzewów niestety nie poradziło sobie. Ale dopukać hortensja bukietowa little lime (mamy też kolory białe i różowe inne odmiany) daje radę i wygląda bardzo elegancko także śmiało kupować.

już lecą!!

Zaintrygowało mnie to, że hortensja bukietowa little lime ma różne kolory kwiatów, sadzonki już do mnie lecą, niedługo wielkie sadzenie w ogrodzie, już nie mogę się doczekać!!!

Dlaczego nie w miastach?

Czasami zastanawiam się dlaczego hortensja nie kwitnie na przykład w parkach albo jakichś ogródkach w miastach, przecież ta roślina jest obłędnie piękna!! Zamiast tych nudnych żywopłotów miasta powinny kupować sadzonki hortensji bukietowej i sadzić gdzie się da, wyobrażacie sobie miasto zarośnięte takimi krzewami ,to by było coś, polecam szczególnie odmiany little lime, piękności

hipnotajzing

Odmiany hortensji bukietowej Little Lime poznałam kiedyś na blog una YT i od tamtego filmu nie mogłam przestać myśleć o tym cudownym maleństwie w moim ogródku. I jest, kupiłam u was jakiś czas temu i wróciłam po kolejne sadzonki. Hortensje little lime okazały się strzałem w dziesiątkę, sama nie wiem kiedy zaczęłam czytać jak sadzić hortensje, kiedy przycinać itd. dostałam kompletnego bzika, ale było warto bo te kwiaty to prawdziwe dzieło sztuki matki natury

kolory

Bardzo podoba mi się hortensja little lime dlatego że zmienia kolor, przez całe lato zaczyna od zielonego czy też limonkowego i później jest taka lekko beżowa, aby na końcu już taka różowawa. Bardzo ładna, niewielka roślina ogrodowa, hortensja bukietowa odmiana lime mocno wyróżnia się właśnie przez kolor kwiatów i też są bardzo bujne i gęste, polecam sadzonki są świetne

Według, opracowanych w 1997 roku przez Związek Szkółkarzy Polskich zaleceń jakościowych dla ozdobnego materiału szkółkarskiego, za pojemnik uznaje się naczynie z dnem, do uprawy roślin o pojemności powyżej 1,5 l. Mniejsze naczynia to doniczki, które w naszym sklepie są również nazywane pojemnikami.

Symbol C oznacza się pojemniki od 1,5 l. Jeśli zobaczymy oznaczenie, np. C3 dostajemy informację, że pojemność wynosi 3 litry. Analogicznie odnosimy się do pozostałych symboli z oznaczeniem C. Doniczkom, poniżej 1,5 l, przypisany jest symbol P. Dodatkowo dostajemy informację o średnicy lub długości górnej krawędzi, np. P9 to doniczka okrągła o średnicy 9 cm lub kwadratowa o długości boku 9 cm.

Pojemnik P9
Pojemnik P9
Pojemnik C2
Pojemnik C2

Doskonale zrozumiemy, że podczas zakupów, doboru czy samego planowania zmian rodzi się mnóstwo pytań. Aby było Państwu łatwiej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez klientów podczas wizyt w naszej Szkółce. Jeśli jednak nie znajdą Państwo wachlarza odpowiedzi rozwiewającego rodzące się wątpliwości zapraszamy do wysłania zapytania na adres: info@ogrodowymlyn.pl • Czy istnieje możliwość zamówienia roślin telefonicznie lub mailowo? 
  • Tak, istnieje taka możliwość. W tym celu należy zadzwonić pod wskazany na stronie numer telefonu. Podać nazwy wybranych roślin z naszej oferty online wraz z wielkością pojemnika. Nasz dział sprzedaży detalicznej przygotuje zestawienie roślin wraz z cenami oraz kosztem wysyłki i prześle na Państwa adres e-mail. Analogicznie należy postąpić gdy wybiorą  Państwo zamówienie drogą mailową. Jednakże zachęcamy Państwa do dokonywania zakupów za pośrednictwem naszej strony. Proces zakupowy został tak zaprojektowany, aby każdy zakup przebiegł bez problemu. Ponadto proszę mieć na uwadze fakt, że dokonywanie zakupów za pośrednictwem naszej strony jest nagradzane programem lojalnościowym.
 • W jakich godzinach można składać zamówienia?
  • Dokonując zakupów za pośrednictwem strony mogą Państwo składać zamówienia przez 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Telefonicznie w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku.
 • Czy można kupić rośliny na fakturę VAT?
  • Tak, jeśli poinformują nas Państwo o tym podczas składania zamówienia. W przypadku braku zgłoszenia chęci otrzymania faktury wystawimy paragon. 
 • Czy istnieje możliwość odbioru osobistego?
  • Oczywiście, odbioru można dokonać w siedzibie naszej Szkółki już w następnym dniu roboczym. Dokładną lokalizację znajdą Państwo w zakładce kontakt.
 • Jak należy postąpić gdy kurier dostarczy przesyłkę uszkodzoną (rozerwany karton, zgnieciony itp.)
  • Jeśli podczas odbioru przesyłki z rąk kuriera stwierdzą Państwo, że paczka nosi ślady niewłaściwego traktowania przesyłki.Należy nie odbierać przesyłki oraz zgłosić problem kurierowi, który w obecności Państwa sporządzi stosowny protokół zwrotu.
 • Najlepsza pora na sadzenie roślin?
  • Rośliny, które posiadają system korzeniowy w pojemniku można sadzić od wczesnej wiosny (kiedy gleba odmarznie po zimie)  do późnej jesieni. 
 • W jakim terminie prowadzimy sprzedaż?
  • Sprzedaż wysłkową prowadzimy od 1 kwietnia do 31 listopada. Terminy jednak mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe
 • Jak często podlewać zakupione rośliny?
  • Różnorodność roślin jest tak duża, że ciężko wskazać konkretną ilość wody. Każda roślina w sklepie ma opisaną cechę tzw. wilgotność przy której widnieją wymagania rośliny co do potrzeb nawodnienia. Ponadto należy pamiętać, że na ilość wody w glebie wpływ ma wiele czynników: nasłonecznienie, rodzaj gleby, temperatura, rodzaj zastosowanej ściółki, ilość opadów.

 • Doświadczenie
  • Nasza szkółka powstała w 2003 roku, dzięki czemu teraz jesteśmy bogatsi o 18 lat doświadczenia. Zamiłowanie do roślin oraz chęć zapewnienia najwyższej jakości oferowanej Państwu w naszej Szkółce spowodowały, że jeszcze bardziej kochamy to, co robimy.
 • Wysoka jakość
  • Każda roślina, która przechodzi przez nasze ręce jest pielęgnowana z niesamowitą starannością. Nasz asortyment z roku na rok się powiększa, co nie powoduje spadku oferowanej jakości. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej staramy się ulepszyć naszą produkcję.
 • Konkurencyjne ceny
  • Wybierając naszą Szkółkę decydują się Państwo nie tylko na zakup roślin, ale również na zabranie ze sobą najwyższej jakości porad w zakresie pielęgnacji, głowy pełnej pomysłów na kolejne ulepszenie swojej zielonej przestrzeni i co najważniejsze Państwa portfel nie będzie świecił pustkami, co oznacza, że znajdą Państwo u nas również konkurencyjne ceny, co absolutnie nie ma żadnego wpływu na oferowaną, najwyższą jakości produktów!
 • Pomoc
  • Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji, chętni i zwarci do współpracy i pomocy w każdej sytuacji.
 • Bezpieczeństwo
  • Podróż kupionych przez Państwa roślin zaczyna się już wewnątrz naszej Szkółki. Na początku starannie wybrane okazy są transportowane do miejsca, gdzie zostają spakowane. Każdej roślinie zapewniamy komfortowe warunki transportu poprzez dobór odpowiedniego opakowania oraz zabezpieczenia pozwalającego na w pełni udaną podróż do odbiorcy. Naszym celem jest sprawienie Państwu radości nie tylko podczas zakupów w sklepie on-line, ale również w momencie otwierania paczki z roślinami. Dlatego gwarantujemy Państwu, że każda, nawet najmniejsza roślina, będzie zapakowana z indywidualnym podejściem.