Funkia 'Guacamole'

Hosta 'Guacamole'

Przybliżony terminu wysyłki produktu w przedsprzedaży


					Array
(
  [605] => Array
    (
      [attributes_values] => Array
        (
          [5] => C2
        )

      [attributes] => Array
        (
          [0] => 27
        )

      [price] => 13.888888
      [specific_price] => Array
        (
        )

      [ecotax] => 0
      [weight] => 2
      [quantity] => -140
      [reference] => C210202
      [unit_impact] => 0.000000
      [minimal_quantity] => 1
      [available_date] => 2020-04-20
      [date_formatted] => 2020-04-20
      [id_image] => -1
      [list] => '27'
    )

)
1
				
od 12,50 zł
15,00 zł
Wybierz Pojemnik (Opisy rozmiarów):
Obecnie brak na stanie

Kupując ten produkt otrzymasz 15 punktów lojalnościowych. Twój koszyk będzie posiadał 15 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na kupon wart zł 0.75.


Charakterystyka odmiany

Forma: bylina
Pokrój: kępiasty
Wysokość: do 60 cm
Szerokość: do 127 cm
Barwa liści (igieł): zielone
Zimozieloność liści (igieł): Nie
Długość/szerokość liścia: 28/21cm
Barwa kwiatów: białe
Pora kwitnienia: lipiec, sierpień
Nasłonecznienie: stanowisko półcieniste
Wilgotność: podłoże umiarkowanie wilgotne
pH podłoża: Lekko kwaśne: pH od 5,5 do 6,5
Rodzaj gleby: przeciętna ogrodowa
Walory: ozdobne liście / igły
Zastosowanie: ogrody przydomowe, pojemniki, rabaty, roślina okrywowa, w grupach
Strefa mrozoodporności: 5A (do -30°C )

Funkia 'Guacamole' sadzonki

Bylina o efektownych, dużych liściach. Liście sercowate, z przebarwieniami od zielonożółtego do ciemnozielonego, przenikającymi się wzdłuż blaszki liściowej. Kwiaty duże, lejkowate, bladofioletowe - prawie białe, w długich kwiatostanach, pachnące, VII. Późno rozpoczyna wegetację. Wymaga bardzo żyznej, próchnicznej, stale wilgotnej gleby. Mniej znana odmiana, ale jedna z piękniejszych host. Nadaje się na rabaty, do okrywania większych powierzchni w cieniu. Do sadzenia w małych grupach, po 3-10 razem. Liczba roślin na 1 m² - 5.

Sadzonki Funkia 'Guacamole' cena producenta

Napisz swoją opinię!

Ładny kwiat do ogrodu

mnie tam zawsze funkie hosty sadzonki się podobały ze względu właśnie na tę piękną zieleń liści. Mają swój urok, to może nie typowe polskie kwiaty polne, ale właśnie na przełamanie konwencji – dla mnie sadzonki świetne, w ogólne zakupy u was udane, wszystko pięknie zapakowane, dostawa szybko i bez problemów, przede wszystkim sadzonki hosty zdrowe i widać, że świeże. Robicie dobrą robotę, pozdrawiam! ;p

Nikt nie wspomina o kwiatach

Owszem, funkia hosta guacamole wyróżnia się kolorem liści, ale mało mówi się o ładnych kwiatach, sadzonka funkia zakwita w lipcu i sierpniu, kwiat funkia jest oryginalny, na pewno coś innego pośród wielu kwiatów ogrodowych. Sadzonki hosta guacamole mogłyby być ciut tańsze, ale nie można narzekać, roślina to prawdziwa ozdoba, a w takie coś jednak trzeba inwestować.

Funkia ogrodowa

to odmiana świetnie nadająca się do polskich ogrodów, hosta guacamole, sadzonka, rośnie w niewielkich kępach, jest niska i rozłożysta, mój mąż nazywa ją prześmiewczo kapustą, ale zupełnie jej nie przypomina, może tylko kolorem liści. Bardzo ozdobna, niespecjalnie wymagająca sadzonka ogrodowa, funkia zawsze wdzięcznie i równo rośnie, choroba i mróz jej nie bierze.

Wspaniały odcień zieleni

Co mnie w tej odmianie zawsze urzeka, to wspaniała zieleń liści. Funkia guacamole to taka żywa roślina, w ogrodzie jest niby tylko tłem dla innych kwiatów, ale czasami je po prostu przyćmiewa. Zwłaszcza jak hosta guacamole obsadzona jest w towarzystwie ciemniejszych roślin, np. iglaków. Sadzonki funkie (hosty) kupuję u was od dawna i jeszcze nigdy nie narzekałam, spośród 5 odmian jakie testowałam, sadzonki guacamole są po prostu najlepsze.

Idealnie spakowane

Jestem zachwycona sposobem pakowani roślin! Ale szczegółów nie zdradzę, sami zamówcie to się przekonacie! Cena za przesyłkę naprawdę przystępna. Więcej się płaci na przesyłkę butów, które nie muszą być specjalnie zapakowane. Rośliny przyszły w stanie NIENARUSZONYM! To niesamowite. Moje nowe funkie na pewno będę cieszyć moje oko cały sezon. Oby były takie wysokie jak w opisie i wybarwiły się pięknie . Super

Według, opracowanych w 1997 roku przez Związek Szkółkarzy Polskich zaleceń jakościowych dla ozdobnego materiału szkółkarskiego, za pojemnik uznaje się naczynie z dnem, do uprawy roślin o pojemności powyżej 1,5 l. Mniejsze naczynia to doniczki, które w naszym sklepie są również nazywane pojemnikami.

Symbol C oznacza się pojemniki od 1,5 l. Jeśli zobaczymy oznaczenie, np. C3 dostajemy informację, że pojemność wynosi 3 litry. Analogicznie odnosimy się do pozostałych symboli z oznaczeniem C. Doniczkom, poniżej 1,5 l, przypisany jest symbol P. Dodatkowo dostajemy informację o średnicy lub długości górnej krawędzi, np. P9 to doniczka okrągła o średnicy 9 cm lub kwadratowa o długości boku 9 cm.

Pojemnik P9
Pojemnik P9
Pojemnik C2
Pojemnik C2

Doskonale zrozumiemy, że podczas zakupów, doboru czy samego planowania zmian rodzi się mnóstwo pytań. Aby było Państwu łatwiej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez klientów podczas wizyt w naszej Szkółce. Jeśli jednak nie znajdą Państwo wachlarza odpowiedzi rozwiewającego rodzące się wątpliwości zapraszamy do wysłania zapytania na adres: info@ogrodowymlyn.pl • Czy istnieje możliwość zamówienia roślin telefonicznie lub mailowo? 
  • Tak, istnieje taka możliwość. W tym celu należy zadzwonić pod wskazany na stronie numer telefonu. Podać nazwy wybranych roślin z naszej oferty online wraz z wielkością pojemnika. Nasz dział sprzedaży detalicznej przygotuje zestawienie roślin wraz z cenami oraz kosztem wysyłki i prześle na Państwa adres e-mail. Analogicznie należy postąpić gdy wybiorą  Państwo zamówienie drogą mailową. Jednakże zachęcamy Państwa do dokonywania zakupów za pośrednictwem naszej strony. Proces zakupowy został tak zaprojektowany, aby każdy zakup przebiegł bez problemu. Ponadto proszę mieć na uwadze fakt, że dokonywanie zakupów za pośrednictwem naszej strony jest nagradzane programem lojalnościowym.
 • W jakich godzinach można składać zamówienia?
  • Dokonując zakupów za pośrednictwem strony mogą Państwo składać zamówienia przez 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Telefonicznie w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku.
 • Czy można kupić rośliny na fakturę VAT?
  • Tak, jeśli poinformują nas Państwo o tym podczas składania zamówienia. W przypadku braku zgłoszenia chęci otrzymania faktury wystawimy paragon. 
 • Czy istnieje możliwość odbioru osobistego?
  • Oczywiście, odbioru można dokonać w siedzibie naszej Szkółki już w następnym dniu roboczym. Dokładną lokalizację znajdą Państwo w zakładce kontakt.
 • Jak należy postąpić gdy kurier dostarczy przesyłkę uszkodzoną (rozerwany karton, zgnieciony itp.)
  • Jeśli podczas odbioru przesyłki z rąk kuriera stwierdzą Państwo, że paczka nosi ślady niewłaściwego traktowania przesyłki.Należy nie odbierać przesyłki oraz zgłosić problem kurierowi, który w obecności Państwa sporządzi stosowny protokół zwrotu.
 • Najlepsza pora na sadzenie roślin?
  • Rośliny, które posiadają system korzeniowy w pojemniku można sadzić od wczesnej wiosny (kiedy gleba odmarznie po zimie)  do późnej jesieni. 
 • W jakim terminie prowadzimy sprzedaż?
  • Sprzedaż wysłkową prowadzimy od 1 kwietnia do 31 listopada. Terminy jednak mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe
 • Jak często podlewać zakupione rośliny?
  • Różnorodność roślin jest tak duża, że ciężko wskazać konkretną ilość wody. Każda roślina w sklepie ma opisaną cechę tzw. wilgotność przy której widnieją wymagania rośliny co do potrzeb nawodnienia. Ponadto należy pamiętać, że na ilość wody w glebie wpływ ma wiele czynników: nasłonecznienie, rodzaj gleby, temperatura, rodzaj zastosowanej ściółki, ilość opadów.

 • Doświadczenie
  • Nasza szkółka powstała w 2003 roku, dzięki czemu teraz jesteśmy bogatsi o 18 lat doświadczenia. Zamiłowanie do roślin oraz chęć zapewnienia najwyższej jakości oferowanej Państwu w naszej Szkółce spowodowały, że jeszcze bardziej kochamy to, co robimy.
 • Wysoka jakość
  • Każda roślina, która przechodzi przez nasze ręce jest pielęgnowana z niesamowitą starannością. Nasz asortyment z roku na rok się powiększa, co nie powoduje spadku oferowanej jakości. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej staramy się ulepszyć naszą produkcję.
 • Konkurencyjne ceny
  • Wybierając naszą Szkółkę decydują się Państwo nie tylko na zakup roślin, ale również na zabranie ze sobą najwyższej jakości porad w zakresie pielęgnacji, głowy pełnej pomysłów na kolejne ulepszenie swojej zielonej przestrzeni i co najważniejsze Państwa portfel nie będzie świecił pustkami, co oznacza, że znajdą Państwo u nas również konkurencyjne ceny, co absolutnie nie ma żadnego wpływu na oferowaną, najwyższą jakości produktów!
 • Pomoc
  • Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji, chętni i zwarci do współpracy i pomocy w każdej sytuacji.
 • Bezpieczeństwo
  • Podróż kupionych przez Państwa roślin zaczyna się już wewnątrz naszej Szkółki. Na początku starannie wybrane okazy są transportowane do miejsca, gdzie zostają spakowane. Każdej roślinie zapewniamy komfortowe warunki transportu poprzez dobór odpowiedniego opakowania oraz zabezpieczenia pozwalającego na w pełni udaną podróż do odbiorcy. Naszym celem jest sprawienie Państwu radości nie tylko podczas zakupów w sklepie on-line, ale również w momencie otwierania paczki z roślinami. Dlatego gwarantujemy Państwu, że każda, nawet najmniejsza roślina, będzie zapakowana z indywidualnym podejściem.