Nachyłek sadzonki do ogrodu

Nachyłek sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki nachyłek cena producenta. Nachyłek to sympatyczna i urocza bylina ozdobna, która świetnie nadaje się do uprawy tak w gruncie, jak i w doniczkach. Jej drobne kwiaty o żywych kolorach wnoszą do otoczenia dobrą energię i miły, nieco sielski klimat. Nachyłek przypomina budową typowe kwiaty polne, dlatego idealnie nadaje się do ogrodów, które stylizowane są na country. Sadzonka nachyłek jest dość bezproblemowa w uprawie i doskonale radzi sobie w naszym klimacie. Zapraszamy do zakupów!

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Nachyłek okółkowy 'Zagreb'

Nachyłek okółkowy 'Zagreb'

Coreopsis verticillata 'Zagreb'
6,50 zł Cena
Nachyłek okółkowy 'American...

Nachyłek okółkowy 'American Dream'

Coreopsis verticillata...
6,50 zł CenaNachyłek cena sadzonki

Nachyłki to spora grupa kwiatów. Należą one do bylin jednorocznych i są stałym bywalcem w bylinowych rabatach i różnokolorowych donicach. Spośród wielu odmian wybraliśmy dla Państwa dwie sadzonki: nachyłek okółkowy American Dream oraz nachyłek okółkowy Zagreb. Obie odmiany dostępne są w cenie 6,50 zł za sztukę. Nachyłek (sadzonki) wysyłany jest do klientów w pojemnikach P9. Każdy kupiony nachyłek to ekstra punkty lojalnościowe doliczane na Państwa konta – można je wymieniać na super zniżki przy kolejnych zakupach w sklepie Ogrodowy Młyn!

Sadzonki nachyłek cena producenta

Są to rośliny typowo letnie, które kwitną w okresach od czerwca do lipca. Nachyłek sadzonka jest raczej niewielkich rozmiarów, wraz z kwiatami dorasta do maksymalnie 30 – 50 cm. Ma on pokrój kępiasty, a zielone, drobne listki wyglądają estetycznie także poza okresami kwitnienia. Najlepiej gdy sadzonki nachyłki wkopywane są w grupach po kilka okazów, optymalnie od 3 do 10 sztuk. Odmiana nachyłek American Dream posiada kwiaty o kolorze jasnoróżowej lub jasnofioletowej, które cudownie kontrastują latem z intensywną zielenią pozostałej części byliny. Sadzonka nachyłek Zagreb cechuje się natomiast kwiatami intensywnie żółtymi, które przyciągają uwagę i budują interesujące, barwne połączenia z innymi roślinami dekoracyjnymi w ogrodach i ogródkach działkowych.

Nachyłek sadzonki od szkółki

W ogólnym ujęciu nachyłki to sadzonki bardzo tolerancyjne. Poradzą sobie w zróżnicowanych warunkach, jednak szukając idealnego miejsca do nasadzeń, najlepiej wybierać stanowiska słoneczne, ale i osłonięte od wiatru. Jeśli chodzi o podłoże, to najlepiej jeśli jest ono żyzne i przepuszczalne. Właściwa ilość składników mineralnych w glebie rzutuje na długość i obfitość kwitnienia. Nachyłki sadzonki lubią także wodę, dlatego zwłaszcza w okresach letnich trzeba regularnie je podlewać. Oprócz tego nachyłek nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Można także z powodzeniem ciąć kwiaty i dekorować nimi wazony, gdyż stosunkowo długo utrzymują świeżość.

Nachyłek: gdzie sadzić?

To roślina, która w sposób idealny nadaje się do jednorocznych rabat i skalniaków, jej walory dekoracyjne łatwo można wykorzystać także w ogródkach działkowych. Nachyłek (sadzonki) nadają się do uprawy w pojemnikach, dlatego często wybierane są jako ozdoby tarasów, balkonów i altan ogrodowych.