Nowe produkty

Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Trawa Miskant – sadzonki doskonałe do modnych ogrodów!

Trawa Miskant – sadzonki doskonałe do modnych ogrodów!

Miskanty są roślinami, które zaskakują rosnącą popularnością wśród polskich amatorów ogrodnictwa. Trawy ozdobne zaczęły być mocno doceniane i trafiły w gusta krajowych klientów, trzeba przyznać, że ich dziki i naturalny, a jednocześnie minimalistyczny charakter świetnie wpisuje się w projekty nowoczesnych ogrodów. Które sadzonki miskanty warto wybrać do swojej modnej aranżacji? Oto nasze trzy typy!

Trawa Miskant – sadzonki Kleine Fontane

Wśród ciekawych odmian, na uwagę z pewnością zasługuje miskant chiński. Sadzonki tej rośliny rozpowszechnione są w naszym kraju ze względu na modne, nowoczesne kompozycje ogrodów, parków i przestrzeni miejskiej, gdzie chętnie korzystają z nich architekci. Sadzonki miskantów dorastają do 90 cm, z kwiatostanem mogą sięgać nawet 150 cm, to więc rośliny okazałe i zajmujące sporo miejsca w ogrodzie. Ma ciekawy pokrój, jest rozłożystą byliną, która rośnie w kępkach. Nadaje aranżacjom zieleni dzikości i naturalnego piękna.

Miskant chiński, szczególnie sadzonki odmiany Kleine Fontane, to szczególnie dekoracyjne trawy w okresie letnim, gdy można docenić ich intensywną zieleń, a także w okresie jesiennym, gdy dodaje przestrzeni złotawych akcentów. Sadzonki miskanty można też uprawiać na balkonach i tarasach, w donicach. Warto wiedzieć, że miskant chiński nie lubi bezpośredniego, intensywnego słońca, a sadzonki Kleine Fontane warto zabezpieczać przed zimowymi mrozami.

Trawa Miskant – sadzonki Graziella

Nasz drugi kandydat to nieco wyższa sadzonka. Miskant chiński Graziella reprezentuje trawy ozdobne wysokie – po osiągnięciu docelowych rozmiarów dorasta do 2 m. Wraz ze swoim okazałym, kępiastym pokrojem, daje to niezwykle urokliwy dodatek do ogrodowej aranżacji, między innymi piękne tło dla kolorowych nasadzeń, dziką osłonę przy płotach z siatki, a także ładne dopełnienie kompozycji ze stawem lub oczkiem wodnym. Sadzonka miskant Graziella wybierana jest chętnie przez posiadaczy ogródków działkowych typu ROD.

Trawa miskant w odmianie Graziella to roślina dekoracyjna świetna dla początkujących ogrodników – jest praktyczna w zagospodarowaniu miejsca wokół domu, ma spory potencjał i przede wszystkim nie jest uciążliwa w pielęgnacji. Warto w tym miejscu dodać, że trawy ozdobne, w tym sadzonki miskant chiński, są raczej przyjemne w uprawie i trzeba się bardzo postarać, by zepsuć ich zdrowy rozrost. Odmiana Graziella wyróżnia się pięknym, mocnym wiechem długości do 40 cm – to piękny dodatek do ogrodu, który nawiązuje do polskich krajobrazów. Jeśli kochasz dziką przyrodę, ta odmiana jest dla Ciebie!

Trawa Miskant – sadzonki Gracillimus Nana

Trzecie, zaszczytne miejsce na podium przypada wysokiej odmianie Miskant Gracillimus Nana. Sadzonka tej odmiany to uniwersalny wybór dla każdej kompozycji zieleni w ogrodzie, ma zalety dwóch opisanych odmian, dodatkowo zaś jest rośliną dorastającą do 60 cm, więc można znaleźć dla niej miejsce nawet w małym ogrodzie, np. w zabudowie szeregowej lub w donicy tarasowej. Miskant chiński pięknie prezentuje się w skalniakach i rabatach, gdzie stanowi neutralne tło dla bardziej ozdobnych i kolorowych okazów, np. bylin. Sadzonki miskant Gracillimus Nana są w dodatku banalnie proste w uprawie i pielęgnacji, to bezpieczny wybór na ładnie prezentującą się zieleń przy płotach osłonowych, balustradach, wzdłuż ścieżek itp.

Zachęcamy do zaglądania w zakładkę Trawy Ozdobne, gdzie pojawiają się sadzonki miskanty oraz pozostałe odmiany z olbrzymim potencjałem dla Twojego ogrodu!