Cyprysik sadzonki do ogrodu

Cyprysik sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki Cyprysik cena producenta. Cyprysiki to drzewa pochodzące z dalekiej Ameryki Północnej oraz Azji. Mają postać zarówno strzelistych, wysokich drzewek, jak i niewielkich, uroczych krzewów. Ich walory ozdobne przy projektowaniu ogrodów doceniają specjaliści na całym świecie, choć trzeba przyznać, że cyprysik to dość kapryśny przedstawiciel swojego gatunku i wymaga sporej uwagi oraz dobrze zaplanowanej pielęgnacji. To idealna sadzonka na żywopłot, skalniak i wiele innych pomysłowych aranżacji zieleni!

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji
Cyprysik tępołuskowy 'Nana...

Cyprysik tępołuskowy 'Nana Gracilis'

Chamaecyparis obtusa 'Nana...
20,00 zł Cena
Cyprysik lawsona 'Stardust'

Cyprysik lawsona 'Stardust'

Chamaecyparis lawsoniana...
15,00 zł Cena
Cyprysik groszkowy 'Sungold'

Cyprysik groszkowy 'Sungold'

Chamaecyparis pisifera 'Sungold'
18,00 zł Cena
Cyprysik nutkajski 'Pendula'

Cyprysik nutkajski 'Pendula'

Xanthocyparis nootkatensis...
36,00 zł CenaCyprysik cena sadzonki

Cyprysik to sadzonka, która dostępna jest w naszym sklepie już od 15 zł (małe krzewy) do 36 zł (sadzonki drzew). Rośliny hodowane są przez nas w szkółce od wielu lat – posiadamy odpowiednie doświadczenie w dystrybucji sadzonek roślin iglastych na terenie całego kraju. Zależy nam aby w parze z pięknymi iglakami, w naszym sklepie czekała na Państwa najlepsza cena. Cyprysik to doskonały przykład, jak niewielkim kosztem można uzupełnić swój ogród w okazałe, długowieczne iglaki!

Sadzonki Cyprysik cena producenta

To drzewa i krzewy iglaste, które cechują się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Za młodu sadzonki cyprysiki posiadają niewielkie igiełki, które wraz z wiekiem rośliny przeradzają się w łuski. Nasz sklep cyprysiki oferuje w kilku odmianach: cyprysik groszkowy, cyprysik lawsona, cyprysik nutkajski oraz cyprysik tępołuskowy. Odmiana groszkowa oraz tępołuskowa to raczej niewysokie krzewy, dorastające do ok. 0,5 m. Sadzonka Cyprysik w odmianie lawsona oraz nutkajskiej dorasta z wiekiem (ok. 10 lat) do ponad 3 m wysokości. Zwłaszcza cyprysik nutkajski prezentuje się majestatycznie, ze względu na swoje rozłożyste i gęste gałęzie i głęboki kolor.

Cyprysik sadzonki od szkółki

Sadzonki te wymagają odpowiednich warunków do prawidłowego wzrostu – cyprysiki są nieco bardziej kapryśne, niż pozostałe iglaki, które oferuje nasz sklep. Cyprysiki lubią żyzne i zasobne podłoże, które cechuje się lekko kwaśnym odczynem. Rośliny te lubią wilgoć, poleca się także ściółkowanie. Nawożenie to sezonowa pielęgnacja. Cyprysik (sadzonka) musi być bogato nawożona w momencie wkładania drzewek do gruntu. Następnie czynność należy powielać wczesną wiosną specjalnym nawozem z przeznaczeniem na drzewa i krzewy iglaste. Warto obserwować swoje cyprysiki – jeśli pojawią się na nich brązowe igiełki lub będą się one zauważalnie przerzedzać, również warto zastosować nawóz.

Jak sadzić cyprysy?

W kwestii sadzenia, cyprysik sadzonka nie różni się niczym od sadzonek innych iglaków. Drzewko lub krzew należy zakopać w dole o średnicy dwukrotnie większej niż głębokość, do zasypywania zaś używać ziemi urodzajnej przemieszanej z nawozem. Cyprysiki sadzonki należy dobrze podlać przed wsadzeniem w ziemię, zasypywać do zrównania z gruntem, po osadzeniu się ziemi uzupełnić jej ilość. Kiedy sadzić cyprysy? Najlepiej od sierpnia do października. Wtedy sadzonka cyprysa zdąży się zakorzenić przed mrozami.