Żywotnik sadzonki do ogrodu

Żywotnik sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki żywotnik cena producenta. Trudno nie docenić wielkich zalet, jakie oferuje popularna tuja. Żywotnik zaskarbił sobie sympatię zarówno architektów krajobrazu oraz ogrodników, jak i prywatnych posiadaczy ogrodów i ogródków działkowych. Żywotnik sadzonka rośnie żwawo i wdzięcznie, jest niekłopotliwa w pielęgnacji, a olbrzymi wybór dostępnych w naszym sklepie odmian żywotnika sprawia, że każdy amator iglaków znajdzie tutaj coś dla siebie!

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji
Żywotnik zachodni 'Mirjam' PBR

Żywotnik zachodni 'Mirjam' PBR

Thuja occidentalis 'Mirjam'
18,00 zł Cena
Żywotnik zachodni 'Mr....

Żywotnik zachodni 'Mr. Bowling Ball'

Thuja occidentalis 'Mr....
7,00 zł Cena
Żywotnik olbrzymi 'Whipcrod'

Żywotnik olbrzymi 'Whipcrod'

Thuja plicata 'Whipcord'
18,00 zł Cena
Biota wschodnia (Żywotnik...

Biota wschodnia (Żywotnik wschodni) 'Aurea Nana'

Platycladus orientalis 'Aurea...
16,00 zł Cena
Żywotnik zachodni 'Danica'

Żywotnik zachodni 'Danica'

Thuja occidentalis 'Danica'
37,00 zł Cena
Żywotnik zachodni 'Smaragd'

Żywotnik zachodni 'Smaragd'

Thuja occidentalis 'Smaragd'
4,00 zł Cena
Żywotnik zachodni 'Sunny...

Żywotnik zachodni 'Sunny Smaragd' PBR

Thuja occidentalis 'Sunny...
15,00 zł Cena
Żywotnik zachodni 'Brabant'

Żywotnik zachodni 'Brabant'

Thuja occidentalis 'Brabant'
3,50 zł Cena
Żywotnik zachodni 'Golden...

Żywotnik zachodni 'Golden Tuffet'

Thuja occidentalis 'Golden...
28,00 zł Cena
Żywotnik zachodni 'Rheingold'

Żywotnik zachodni 'Rheingold'

Thuja occidentalis 'Rheingold'
12,00 zł Cena
Biota wschodnia (Żywotnik...

Biota wschodnia (Żywotnik wschodni) 'Franky Boy'

Platycladus orientalis 'Franky...
18,00 zł CenaŻywotnik cena sadzonki

Nasza szkółka posiada bogate doświadczenie w hodowli i dystrybucji iglaków, a możliwość ich zakupu na terenie całego kraju zapewnia nasz nowy sklep. Żywotnik (tuja) dostępna jest w nim już od zaledwie 3,50 (żywotnik sadzonka w odmianie thuja occidentalis smaragd) do maksymalnie 15 zł za odmianę typu sunny smaragd. To wyjątkowa cena – żywotnik w ogrodzie bardzo szybko udowodni Państwu, że sadzonka tuja to najlepszy wybór!

Sadzonki żywotnik cena producenta

Wiele zależy od naszych preferencji – sadzonka żywotnik powinna być dobierana na żywopłot w oparciu o maksymalną wysokość danej odmiany. Jeśli planujemy jedynie estetyczne zasłonięcie ogrodzenia, ale nie chcemy całkowicie odcinać się od sąsiadów lub przestrzeni wokół domu, warto zastosować żywotnik wschodni (Platycladus orientalis), rosnący do 0,7 m. Jeśli zaś szukamy sadzonki żywotnika, która pozwoli nam na całkowite osłonięcie wnętrza naszej działki, można posadzić żywotnik zachodni (Thuja occidentalis), który cechuje się szybkim rocznym przyrostem i osiąga całkowitą wysokość nawet 2,5 m.

Żywotnik sadzonki od szkółki

Tuja żywotnik to mało wymagające iglaki, pewnie dlatego właśnie stanowią najczęściej wybierane sadzonki roślin. Można je z powodzeniem sadzić w punktach słonecznych, ale poradzą sobie także w lekkim cieniu. Najlepiej żywotnik (sadzonki) wkopywać wiosną lub późnym latem, maksymalnie do października. Ziemia do zasypania powinna być pełnowartościowa w składniki odżywcze dla rośliny, najlepiej wymieszana z nawozem. Tuja lubi lekko wilgotne podłoże – żywotniki podlewać należy cały rok, unikając jednak nadmiernego moczenia części naziemnych. Jak pielęgnować tuje zimą? Żywotnik sadzonka to roślina odporna na mróz, jedynym zabezpieczeniem często stosowanym przy odmianach silnie rozłożystych to związywanie sznurem w obwodzie, by uniknąć łamania gałązek pod naporem śniegu.

Kiedy przycinać tuje? Najkorzystniejszy termin cięcia to kwiecień i maj. Usuwa się wówczas pędu uszkodzone w trakcie zimy, co pozwala na zdrowy i szybki przyrost – to najlepszy sposób, by utrzymać wysokie zagęszczenie drzewek. Jeśli chodzi o żywopłot z tui, zwykle stosuje się jeszcze jedno cięcie latem, które ma wyrównać sadzonki w szeregu i/lub ewentualnie odpowiednio je uformować. Jak przycinać tuje? Żywotnik sadzonka musi być przycięta zaraz po wsadzeniu do ziemi, a następnie w każdym kolejnym roku od 20 do nawet 50% rocznego przyrostu (dla młodych drzewek).