Świerk sadzonki do ogrodu

Świerk sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki Świerk cena producenta. To okazałe drzewa o wyjątkowej urodzie, która od wielu lat decyduje o estetyce naszych krajowych ogrodów przy domach jednorodzinnych, ogrodów działkowych, a także przestrzeni publicznej. Sadzonki świerków to jedne z najchętniej kupowanych roślin online w naszym kraju. Skąd bierze się ich fenomen, jakie są najpopularniejsze rodzaje, na czym polega pielęgnacja? Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi sadzonkami, które oferuje nasz sklep – świerk sadzonka w najlepszej cenie!

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Świerk biały 'Piccolo'

Świerk biały 'Piccolo'

Picea glauca 'Piccolo'
20,00 zł Cena
Świerk biały 'Sander's Blue'

Świerk biały 'Sander's Blue'

Picea glauca 'Sander's Blue'
20,00 zł Cena
Świerk biały 'Dendrofarma...

Świerk biały 'Dendrofarma Gold' PBR

Picea glauca 'Dendrofarma...
25,00 zł Cena
Świerk serbski

Świerk serbski

Picea omorika
20,00 zł Cena
Wiek: 3 lata, Doniczka: C2, Wysokość: 15-20 cm

Świerk serbski 'Karel'

Picea omorika 'Karel'
23,00 zł Cena

Świerk cena sadzonki

Jeśli szukacie Państwo prawdziwej perełki do swojego ogrodu, naturalnym wyborem jest właśnie świerk. Cena tego drzewka w naszej ofercie waha się od 20 do 25 zł. To doskonała okazja na świerk – sadzonki dystrybuowane są w pojemnikach C2 i C3 i zostaną do Państwa dostarczone w sposób szybki i bezpieczny na terenie całego kraju. Dla zakupów powyżej 300 zł wszyscy klienci mogą liczyć na dostawę całkowicie za darmo!

Sadzonki Świerka cena producenta

Chociaż jako sadzonka, świerk jest raczej małą rośliną, to przy projektowaniu zieleni w swoim ogrodzie trzeba wykazać się wyobraźnią i przewidzieć ostateczne rozmiary tego drzewka. Te iglaki potrafią wyrastać na kilka metrów i posiadają rozłożyste, gęste ramiona, które nie tylko potrafią zasłonić inne rośliny w ogrodzie, ale także wprowadzają strefy cienia. Świerki sadzonki nadają się do dużych ogrodów, najlepiej sadzić je w oddaleniu od okien i ścieżek, by, gdy wyrosną, nie utrudniały domownikom życia. Jak sadzić świerki? Najlepiej przyjąć zasadę, by odległość sadzonki świerku od elewacji lub ogrodzenia była taka, jak docelowa wysokość korony drzewa. Szczególnie lokalizuje się w ten sposób świerk (sadzonki) na solitery i żywopłoty. Karłowate rodzaje świerku mają zastosowanie jak inne iglaki, mogą z powodzeniem dekorować skalniaki czy rabaty kwiatowe.

Jak pielęgnować świerk?

Mimo, że to popularne drzewa iglaste w naszych ogrodach, niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak istotna jest prawidłowa pielęgnacja oraz jak sadzić świerki. Świerk jest wrażliwy na zmiany nasłonecznienia – dla odmian o niebieskawych igłach niedostateczna ilość światła wpływa na kolor. Ponadto świerki sadzonki wymagają odpowiedniego podlewania, trzeba je kontynuować także w przypadku dorosłych drzew (nawet zimą). Warto regularnie obserwować świerki w ogrodzie, by odpowiednio szybko zareagować na ewentualne szkodniki. Najczęściej jest to mszyca.

Świerk sadzonki od szkółki

W naszej ofercie znajdą Państwo 5 najpopularniejszych rodzajów świerków. Specjalizujemy się w ich uprawie w naszej szkółce od wielu lat – to bestsellery, optymalne pod kątem warunków uprawy i pielęgnacji, jak również wyjątkowe w swojej urodzie. Są to świerk biały oraz świerk serbski w różnych odmianach. Biały świerk (cena 20 – 25 zł) to przedstawiciel niewielkich iglaków, dorastający od 0,3 do 0,8 m wysokości. Sadzonki świerk serbski pozwalają zaś na rozrost do nawet 20 m w ciągu 10 lat, lecz występuje też w karłowatej odmianie, dorastającej do ok. 0,8m.