Rośliny, które oferujemy są w zdecydowanej większości produkowane w naszej szkółce. Cały cykl rozpoczyna się od sadzonki, czyli fragmentu pędu, który pobierany jest w odpowiednim stadium rozwoju rośliny. Wraz z ukorzeniaczem – sadzonka jest umieszczana w wielodoniczkach wypełnionych substratem torfowym. Multipalety czyli wielodoniczki na kilka miesięcy trafiają do rozmnażarki, gdzie panuje wysoka wilgotność oraz odpowiednia temperatura. Po przejściu okresu aklimatyzacji i wytworzeniu własnego systemu korzeniowego rośliny zostają przesadzone do pojedynczych doniczek P9. Po upływie roku trafiają w większe pojemniki (od 1 do 3 litrów – w zależności od gatunku oraz odmiany). Doniczki wypełnione są substratem torfowym wzbogaconym nawozem dostosowanym do wymagań danej grupy roślin. Po upływie kolejnego roku nasze nowe okazy trafiają do sprzedaży. Podczas całego okresu produkcyjnego rośliny poddawane są odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym i odżywczym, dzięki którym trafiają do Państwa w doskonałej kondycji.

Cały cykl produkcyjny jest długim i skomplikowanym procesem, który wymaga ogromnej wiedzy, wytrwałości i cierpliwości. Natomiast każda grupa roślin - indywidulanego podejścia do uprawy.

Dobór oferowanych roślin w naszym gospodarstwie oraz sklepie zmienia się co roku, w zależności od zmieniających się trendów oraz pojawiających się nowinek.